Balıkesir: AK Parti Milletvekilleri Köyde Miting Düzenledi

Balıkesir: AK Parti Milletvekilleri Köyde Miting Düzenledi

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Özgün ve Ali Aydınlıoğlu, Köyde Miting Düzenleyip Halka Hitap Etti.

Balıkesir: AK Parti Milletvekilleri Köyde Miting Düzenledi

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Özgün ve Ali Aydınlıoğlu, köyde miting düzenleyip halka hitap etti.

TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ile beraber Balıkesir'in İvrindi İlçesi'ne bağlı Çakmak Köyü'nde halka hitap etti. Milletvekillerinin mitingine Balıkesir İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Mehmet Akif Okur da katıldı. İlçeye 40 kilometre mesafede bulunan Çakmak Köyü'nde 7'den 70'e tüm köy halkı tarafından coşkuyla karşılanan milletvekilleri, hep birlikte İstiklal Marşı'nı söyledikten sonra mitinge geçildi. Milletvekili İsmail Özgün, Çakmak Köyü ile Korucu Beldesi arasında bağlantı yolunu yaptıklarını belirterek, 2007 yılında KÖYDES programına da köylülerin istediği 6 kilometrelik yeni yolun açılmasını da İGM Başkanı Mehmet Akif Okur ile birlikte programa alacaklarını, açılışını da yine beraber yapacaklarını söyledi. Milletvekili Özgün, "AK Parti Hükümeti laf üretmiyor, çalışıyor. Balıkesir, merkeziyle, ilçeleriyle ve köyleriyle yenileniyor. Balıkesir'i Türkiye'mizin ilk 10 vilayeti arasına sokacağız. Köy yolunun hasarlı olan yerleri için İl Genel Meclisi Başkanımız yardımcı olacak. Biz AK Parti Balıkesir milletvekilleri olarak, hep birlikte özellikle kırsal kesimdeki sorunların çözümü için çalışıyoruz. Türkiye genelinde bu çalışmalar için 2 katrilyon ayrılmış. Bu kapsamda Balıkesir'imize de KÖYDES projeleri için 27 trilyon ödenek gönderilmiştir. Hedefimiz inşallah suyu ve yolu olmayan köy kalmamasıdır" dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınluoğlu da, hükümet olarak büyük projelere imza attıklarını söyledi. Aydınlıoğlu, gelecek günlerin hem memleket hem de millet için çok daha iyi olacağını vurguladı. İGM Mehmet Akif Okur ise, Yerel Yönetimler Yasası'nın önemine dikkat çekti. Okur, "Mahalli İdareler Yasası ile beraber İl Özel İdareleri ve İl Genel Meclisleri önem kazanmıştır. Köylerimize olan hizmetler için tüm İl Genel Meclis üyesi arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çalışmaktayız" diye konuştu.

Çakmak Köyü Muhtarı İbrahim Doğancı, milletvekilleri Özgün ve Aydınlıoğlu ile İGM Başkanı Mehmet Akif Okur'a köy halkı adına teşekkür etti.

Kaynak: İHA