Balıkesir 3 Bin 105 Öğrenciyi Ağırlıyor

Balıkesir 3 Bin 105 Öğrenciyi Ağırlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Geliştirilen "Gönül Köprüsü" Projesi Kapsamında İlköğretim 7 - 8 ve Orta Öğretim 1 - 2. Sınıfta Okuyan 100 Bin Öğrenci, Bakanlıkça Belirlenen İllerde 5 Günlük Kültür Turlarına Katılacak.

Balıkesir 3 Bin 105 Öğrenciyi Ağırlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında İlköğretim 7- 8 ve orta öğretim 1 - 2. sınıfta okuyan 100 bin öğrenci, Bakanlıkça belirlenen illerde 5 günlük kültür turlarına katılacak.

Haziran ayında başlayan ve toplam 8 hafta sürecek olan gezilerde, Balıkesir'den 720 öğrenci iki grup olarak Gaziantep'i ziyaret edecek. Balıkesir'i ise Diyarbakır, Isparta ve Çorum illerinden toplam 3 bin 105 öğrencib 9 grup olarak 01 Haziran-12 Temmuz 2008 tarihleri arasında ziyaret edecekler.

Proje kapsamında, Diyarbakır'dan Balıkesir'e gelen 315 kişilik ilk grup, Kredi Yurtlar Kurumu bahçesinde folklor gösterileri ve büyük bir coşkuyla karşılandı. Karşılamada; Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal ve ilgililer bulundu.

Gezilerde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen plan doğrultusunda Bandırma, Erdek, Bigadiç Eti Bor İşletmeleri ve Balıkesir Üniversitesi, Ayvalık Şeytan Sofrası, Alibey Adası ve Sarımsaklı sahili gibi ildeki tarihi ve turistik yerler ziyaret edilecek.