Balıkçının Önünde Bekleyen Kediler, Her Gün Ziyafet Çekiyor

Balıkçının Önünde Bekleyen Kediler, Her Gün Ziyafet Çekiyor

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde balık restoranı önünde adeta nöbet tutan kedilere, restoran sahibi her gün balık ziyafeti çektiriyor.

Balıkçının Önünde Bekleyen Kediler, Her Gün Ziyafet Çekiyor

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde balık restoranı önünde adeta nöbet tutan kedilere, restoran sahibi her gün balık ziyafeti çektiriyor.

Alaplı'da belediye dükkanlarında faaliyet gösteren bir balık restoranının işletmecisi Aydın Erdoğan, restoranın önünde nöbet bekleyen onlarca kediyi her gün balık vererek besliyor.

Restoranın önüne sabahın erken saatlerinde gelen kediler, iş yeri çalışanlarının çöpe atmak için getireceği balık atıklarından kendilerine düşecek payı yiyebilmek için sabırla nöbet tutuyor.

Uzun bir bekleyişin ardından bazı kediler çöpe atılan balık atıklarından kendilerine düşen payı afiyetle yerken, diğer kediler ise kısmetini bir sonraki çöp servisinde bekliyor.

Aydın Erdoğan, balıkları temizledikten sonra atılacak balık parçalarını kedilere ikram ettiklerini belirterek, "Her sabah kediler iş yerinin önüne gelerek beklemeye başlarlar öğlen saatine kadar bekleyen kediler öğleden sonra balık ziyafeti yaparlar. Çöpe atacağımız balık parçalarıyla yıllardır kedileri besliyoruz. Birkaç kedi derken şimdi onlarca kedimiz oldu. Burada balık yemek için kavga eden kediler de oluyor onları da vatandaşlar gülümseyerek izliyor" diye konuştu. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA