Bale Yıldızları Gecesi"

29.04.2016 23:48 | Son Güncelleme: 29.04.2016 23:48

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Seyircilerin Mersin Kültür Merkezi'ne girişi Bale gösterilerinden detaylar Mersin'de "Bale Yıldızları Gecesi" MDOB tarafından Dünya Dans Günü dolayısıyla düzenlenen gecede, çeşitli bale eserlerinden bölümler sunuldu Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) tarafından "Bale Yıldızları Gecesi" düzenlendi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Seyircilerin Mersin Kültür Merkezi'ne girişi

Bale gösterilerinden detaylar Mersin'de "Bale Yıldızları Gecesi"

MDOB tarafından Dünya Dans Günü dolayısıyla düzenlenen gecede, çeşitli bale eserlerinden bölümler sunuldu

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) tarafından "Bale Yıldızları Gecesi" düzenlendi.

Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde "Dünya Dans Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinliğe, İstanbul, İzmir, Antalya ile Samsun Devlet opera ve balelerinden sanatçılar da katıldı.

Özlem Şenormanlılar, Ender Üçdemir, Büşra Ay, Burak Serkan Cebeci, Sayaka Wakita, Ana Gorgiashvili, Niyazi Cingöz, Tutku Barın Tümen'in de aralarında bulunduğu sanatçıların yer aldığı etkinliğin koordinatörülüğünü ise Serbülent Biçer, Nugzar Magalaşvili ve David Khozahsvili üstlendi.

Piyotr İlviç Çaykovski'nin Kuğu Gölü ve Uyuyan Güzel, Adolphe Adam'ın Korsan, Boris Asafiev'in Paris Ateşi, Fikret Amirov'un 1001 Gece Masalları, Ludwig Minkus'un Don Kişot balelerinden de bölümlerin sunulduğu gösteri, büyük alkış aldı.

Bale Yıldızları Gecesi'
Bale Yıldızları Gecesi'
Bale Yıldızları Gecesi'

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title