Balçova Belediye Başkanı Almanları Yatırıma Davet Etti

Balçova Belediye Başkanı Almanları Yatırıma Davet Etti

Dha DIŞ HABER-Balçova Belediye Başkanı Almanları yatırıma davet etti İzmir Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, beraberinde Balçova Belediye Meclisi Üyeleri Yeşim Barış ve Ender Akboğa ile Belediye Basın Sorumlusu Ömer Anar'dan oluşan heyet, Bremen Göçmenler ve Kültürlerarası Araştırma Merkezi (ZIS) ve Bremen- İzmir Kardeş Şehirleri Teşvik Derneği'nin daveti üzerine Almanya'nın Bremen kentine geldi.

Balçova Belediye Başkanı Almanları Yatırıma Davet Etti

Dha DIŞ HABER-Balçova Belediye Başkanı Almanları yatırıma davet etti

İzmir Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, beraberinde Balçova Belediye Meclisi Üyeleri Yeşim Barış ve Ender Akboğa ile Belediye Basın Sorumlusu Ömer Anar'dan oluşan heyet, Bremen Göçmenler ve Kültürlerarası Araştırma Merkezi (ZIS) ve Bremen- İzmir Kardeş Şehirleri Teşvik Derneği'nin daveti üzerine Almanya'nın Bremen kentine geldi. Bremen'de ZIS Başkanı Ali Eliş tarafından karşılanan heyet Bremen meclisini gezdi. Bremen'de üç gün kalacak heyet sanayi kuruluşlarını, ticaret odasını ve meslek kurumlarını ziyaret edecek.

ALMANLARI YATIRIMA DAVET ETTİ

Bremen'e Balçova'yı tanıtmak ve Balçova'ya yatırımcı aramak için gelen heyet ilk olarak Bremen Eyalet Meclisini ziyaret etti. Belediye Başkanı ve heyet burada Türk kökenli ve Alman milletvekilleriyle bir araya gelip sohbet etti. Balçova'nın dünyanın en güzel ilçelerinden birisi olduğunu anlatan Belediye Başkanı Ali Çalkaya, 'İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Bremen kardeş şehirler. Bizde bu kardeş şehri destekleyen derneklerin daveti üzerine buradayız. Balçova termal kaynakları ve doğa güzellikleriyle ünlü bir ilçe. Türkiye'de yeşil alanın kişi başına en çok düştüğü ilçelerden birisiyiz. İlçemizde yaklaşık 5 milyon metrekare boş arazi var. Buralar turizm amaçlı planlanıyor. Bizim istihdam oluşturacak yatırımcılara ihtiyacımız var. Balçova'ya yatırım yapmak isteyene yardımcı olmak ve önlerini açmak istiyoruz. Almanları ve buradaki Türk işadamlarını ilçemize yatırım yapmaya davet ediyoruz' dedi.