Bal Sanayicilerinden Sahte Bala Karşı Uyarı

Bal Sanayicilerinden Sahte Bala Karşı Uyarı

Bal Sanayicilerinden Sahte Bala Karşı Uyarı
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Ekonomi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından televizyonda bal reklamlarına yasak getirilmesi üzerine üreticiler, sahte bala karşı uyardı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından televizyonda bal reklamlarına yasak getirilmesi üzerine üreticiler, sahte bala karşı uyardı. Bal Sanayicileri Birliği (Bal Birlik) Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Kalpaklıoğlu, vatandaşları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onayladığı markaları almaları konusunda uyardı.

Hafta başında Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin, televizyondan bal satanlara karşı büyük cezalar getirileceğini açıklamasının ardından gözler bal sanayicilerine çevrildi. Sağlık ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlıklarının onayladığı firmalara yönelik herhangi bir yaptırım olmayacağının altını çizen Kalpaklıoğlu, “Vatandaşlarımızın, her türlü hijyen gerekliliğini yerine getirmiş olan markaları tüketmesinde herhangi bir sakınca yok.” dedi.

‘BALIN EN SAF HALİ AMBALAJDA’

Yapılan uygulamanın, merdivenaltı tabir edilen sahte bal üretenlere darbe vurmasını beklediklerini belirten Kalpaklıoğlu, “Böylelikle binbir zorlukla yatırım yapmış, vatandaşlara gerçek bal yedirme çabasında olan bal sanayicilerimiz, hakettiği değeri görecek. Halkın sağlığını tehdit eden haksız rekabet ortamı da ortadan kalkacak. Balın tüketimi, yediden yetmişe insan sağlığı için çok yararlı. Bal, içindeki vitamin ve minerallerle bir doğal mucizedir. Her gün en az bir kaşık tüketilmelidir. Özellikle kışın, salgın hastalıklardan ve gripten korur. Tüketicilerimiz, balın en saf haline ambalajlı olarak market raflarından ulaşabilirler.” diye konuştu.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title