Bakü Haberleri

Bakü haber, Bakü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bakü - 27.8.2020
Artistik Cimnastik Milli Takımı hazır kıta-1
KORONAVİRÜS salgını nedeniyle mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan ancak aralık ayına ertelenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası ve Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası'na milli takımlarımız iddialı hazırlanıyor. İzmir Halkapınar Cimnastik Salonu'nda çalışmalarını sürdüren ay-yıldızlı ekipte Antrenör Yılmaz Gültekin, milli sporcular İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Ferhat Arıcan, Nazlı Savaranbaşı ve Göksu Üçtaş Şanlı, Demirören Haber Ajansı'na özel açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle alınan önlemlere uyarak çalıştıklarını ifade eden Yılmaz Gültekin, Sporcularımız ve bizler tüm kurallara uyarak antrenmanlarımızı yapıyoruz. Aralık ayında kadınlar ve erkekler Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de şampiyonaya katılacak.
Bakü - 27.8.2020
Azerbaycan, Ermenistan'a ait İHA'yı düşürdü
Azerbaycan, temas hattında Ermenistan'a ait insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü açıkladı.
Bakü - 26.8.2020
Azerbaycan'da son 24 saatte 148 yeni korona virüs vakası tespit edildi
Azerbaycan'da son 24 saatte 148 yeni korona virüs vakası tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 35 bin 707'ye yükseldi.
Bakü - 25.8.2020
Son dakika haberleri | Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Azerbaycan'da
Son dakika politika haberi: Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tarafından kabul edildi.
Bakü - 24.8.2020
"Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar" sergisi devam ediyor
BAKÜ'DEN LONDRA'YA, MEKSİKE'DAN KOPENHAG'A İstanbul Modern'in küratöryel ekibinden Öykü Özsoy ve Ümit Mesci'nin küratörlüğünü üstlendiği sergide yapıtları yer alan sanatçılar, kendi üretim süreçlerinde zanaat ve gelenek konularına odaklanıyor ya da farklı malzeme ve tekniklerle çalışmalarını yürütüyor.
Bakü - 23.8.2020
Azerbaycan'da son 24 saatte 169 yeni korona virüs vakası tespit edildi
Azerbaycan'da son 24 saatte 169 yeni korona virüs vakası tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 35 bin 274'e yükseldi.
Bakü - 22.8.2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Erdoğan'a doğal gaz keşfi nedeniyle tebrik mektubu gönderdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün düzenlediği basın toplantısında "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" diyerek 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi bulunduğunu duyurmuştu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'nin Karadeniz'de gerçekleştirdiği doğal gaz keşfi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik mektubu gönderdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Aliyev'in mektubunda "Kendim ve Azerbaycan halkı adına, Türk tarihinin en büyük doğal gaz yatağının keşfinden dolayı sizleri ve kardeş Türk halkını yürekten kutluyorum. Türkiye enerji güvenliği alanında önemli bir adım daha attı. Doğal gaz sahasının gelişmesi kardeş Türkiye halkına fayda sağlayacaktır. Bu alanın keşfi, Türkiye'nin endüstriyel potansiyelinin ve artan gücünün de bir tezahürüdür. Azerbaycan ve Türkiye yıllardır büyük enerji ve ulaşım projelerini başarıyla uyguluyor. Bakü-Tiflis-Ceyhan, Bakü-Tiflis-Erzurum, TANAP, Bakü-Tiflis-Kars projeleri ülkelerimiz ve halklarımız için yeni fırsatlar açmakta ve Azerbaycan-Türkiye ortaklığını daha da güçlendirmektedir.
Bakü - 22.8.2020
Azerbaycan'da Covid-19 vaka sayısı 35 bini geçti
Azerbaycan'da korona virüs salgınında son 24 saatte 184 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 35 bin 105'e yükseldi.
Bakü - 22.8.2020
Son dakika... Aliyev, Karadeniz'deki doğal gaz keşfi nedeniyle Erdoğan'ı kutladı
Azerbaycan ve Türkiye'nin uzun yıllardır büyük enerji ve ulaştırma projelerini başarıyla hayata geçirdiğini hatırlatan Aliyev, Bakü-Tiflis Ceyhan, Bakü-Tiflis-Erzurum, TANAP, Bakü-Tiflis-Kars gibi projelerin iki ülke ortaklığını daha da pekiştirdiğini ifade etti.
Bakü - 20.8.2020
3. Dünya Alpagut Şampiyonası 2021'e ertelendi
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ilk ikisi Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilen organizasyonun salgın dolayısıyla ertelenmesi kararlaştırıldı.
Bakü - 20.8.2020
Dünya Alpagut Şampiyonası 2021'e ertelendi
Son iki yıldır Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan ve üçüncüsünün Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kasım ayında Bursa'da yapılması planlanan Dünya Alpagut Şampiyonası, Covid 19 salgını nedeniyle 2021 yılı Nisan ayına ertelendi.
Bakü - 19.8.2020
Azerbaycan'da son 24 saatte 146 yeni korona virüs vakası tespit edildi
Azerbaycan'da son 24 saatte 146 yeni korona virüs vakası tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 34 bin 620'ye yükseldi.
Bakü - 18.8.2020
Gerçek Hayat yazarı Mehmet Ali Tekin vefat etti
Kalp krizi sonucu vefat ettiği öğrenilen Tekin'in cenazesi, yarın Fatih Camisi'nde, ikindi namazından sonra kılınacak olan cenaze namazının ardından son yolcuğuna uğurlanacak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), sözde Tevhid-Selam Örgütü üyesi olmakla suçladığı Mehmet Ali Tekin, 2016 yılı Temmuz ayında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de İnterpol tarafından tutuklanmış ve 15 Temmuz darbe girişiminden saatler önce cezaevine gönderilmişti.
Bakü - 17.8.2020
Son dakika haberleri | Azerbaycan'da vaka sayısı 34 bin 343'e yükseldi
Gelen son dakika haberlerine göre Azerbaycan'da son 24 saatte 124 yeni korona virüs vakası tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 34 bin 343'e yükseldi.
Bakü - 17.8.2020
Son dakika haberleri | Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev: "Azerbaycan Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki...
Son dakika haberi... Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Azerbaycan'ın Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini koşulsuz desteklediğini ifade etti.
Bakü - 15.8.2020
Azerbaycan, Ermenistan'a ait İHA'yı düşürdü
Azerbaycan, Ermenistan'a ait insansız hava aracını (İHA) düşürdüğünü açıkladı.
Bakü - 15.8.2020
Azerbaycan'da son 24 saatte 89 Covid-19 vakası tespit edildi
Azerbaycan'da son 24 saatte 89 kişide korona virüsün tespit edilmesi sonucu toplam vaka sayısı 34 bin 107'ye yükseldi.
Bakü - 15.8.2020
Azerbaycan Milletvekili Nurullayeva: Azerbaycan-Türkiye birliği, barış ve istikrarın birliğidir.
"SARSILMAZ BAĞLARIMIZI ORDULARIMIZA BORÇLUYUZ" Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Şubat 2020'de Bakü'de "Dört yanımızda çatışma, terör sorunları olduğu bir dönemde Türkiye ve Azerbaycan istikrarın bir anıtı olarak yükseliyor" şeklindeki açıklamalarının önemli olduğunu ifade eden Nurullayeva sözlerini şöyle sürdürdü: "Tartışmasız bir gerçek var ki bütün bunları sarsılmaz bağlarımız kadar güçlü ordularımıza da borçluyuz.
Bakü - 13.8.2020
Son dakika haber | Azerbaycan'ın Sırbistan, Karadağ ve Bosna Hersek Büyükelçisi Hasanov gözaltına alındı
Son dakika habere göre Azerbaycan'ın Sırbistan, Karadağ ve Bosna Hersek Büyükelçisi Eldar Hasanov gözaltına alındı.
Bakü - 13.8.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 19. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamasında konuştu: (3)
Ulaştırma ve altyapı alanlarında son 18 yıla damga vurduklarına dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti: "6 bin 100 kilometreden devraldık bölünmüş yolları, mesafemiz bugün 27 bin 300 kilometreye ulaştı. Nereden, nereye? Keza otoyol mesafemizi 1715 kilometreden 3107 kilometreye çıkarttık. 83 olan karayolu tünel sayımız 395'e, 50 kilometre olan karayolu tünel mesafemiz toplam 523 kilometreye çıktı. Bolu Dağı Tüneli'nden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne Osmangazi Köprüsü'nden Avrasya Tüneli'ne ve tabii yanında Marmaray var Marmaray'dan sonra Avrasya'yı yaptık, Nissibi Köprüsü'nden Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'ne, Ovit, Erkenek, Cankurtaran ve Sabuncubeli Tüneli'ne kadar nice eseri tamamlayıp milletimizin hizmetine sunduk. İstanbul İzmir Otoyolu, Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi nice muhteşem esere imza attık. İşte İstanbul-İzmir, tabii bazı nasihat etmeye gelince nasihat eden kardeşlerimiz var. Biz 3 saat 15 dakika falan diyoruz ama onlar diyor ki 'Ben 2,5 saatte varıyorum.' diyenler de var. Yine yolların kuralı vardır, öyleyse kurala uyalım. Ankara, Eskişehir, Konya ve İstanbul Yüksek Hızlı Tren hatları, Kars-Tiflis-Bakü İpek Demiryolu İzmir'de İzban, Ankara'da Başkentray ve Halkalı Gebze Banliyö hattı gibi eserlerle demir yollarına mührümüzü bastık.
Bakü - 13.8.2020
Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.
Bakü - 13.8.2020
Son dakika haber! Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Son dakika habere göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesinin de izlediği Türkiye-Azerbaycan Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başarıyla tamamlandı.
Bakü - 13.8.2020
Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Şunu çok net ifade etmek isterim ki geçtiğimiz yıllarda Hocalı'da tüm dünyanın gözleri önünde soykırım yapan, Yukarı Karabağ'ı hiçbir hukuki gerekçe ve meşruiyete dayanmadan işgal eden Ermenistan'a karşı tüm imkanlarımızla Azerbaycan'ın, Azerbaycanlı...
Bakü - 13.8.2020
Son dakika haberi! Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi Azerbaycan?da şehitlik ziyaret...
Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi'ni Bakü Haydar Aliyev Havalimanı'nda, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ramiz Tahirov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ile diğer yetkililer karşılamıştı.
Bakü - 13.8.2020
Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Azerbaycan ve Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.
Bakü - 13.8.2020
Son dakika haberi... Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi Azerbaycan'da şehitlik ziyaret etti.
Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi'ni Bakü Haydar Aliyev Havalimanı'nda, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ramiz Tahirov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ile diğer yetkililer karşılamıştı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Bakü Haber, Bakü Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Bakü haber sayfamızda Bakü haberleri okuyabilir, Bakü son dakika haberleri ve güncel Bakü gelişmelerini görebilirsiniz. Azerbaycan'da son 24 saatte 135 yeni vaka tespit edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 23:08:57. #1.15#
title