Bakü'yü Salladı!

Bakü'yü Salladı!

Ünlü Türkücü Mahsun Kırmızıgül Sinema Çekimlerinin Ardından Yarım Bıraktığı Konser Maratonuna Bakü'den Start Verdi

Bakü'yü Salladı!

ÜNLÜ TÜRKÜCÜ MAHSUN KIRMIZIGÜL SİNEMA ÇEKİMLERİNİN ARDINDAN YARIM BIRAKTIĞI KONSER MARATONUNA BAKÜ'DEN START VERDİ

Ünlü türkücü Mahsun Kırmızıgül, hem yönetmenliğini yaptığı hem de başrolünü oynadığı 'Beyaz Melek' filminin çekimleri ve çekim sonrası çalışmalarından dolayı ara verdiği konser maratonuna başladı ve Azerbaycan'dan gelen konser teklifine 'Evet' dedi.

Mahsun, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de verdiği konserle, hem kendi coştu hem de Azeri hayranlarını coşturdu. Biletlerin 50-135 dolar arasında satıldığı konsere katılım beklenenin üstünde gerçekleşti. 2 bin seyirci kapasiteli Yeşil Tiyatro'daki konser biletleri üç gün içinde tükendi. İçeri 2 bin 500 kişi alınmasına rağmen bilet bulamadığı halde Mahsun Kırmızıgül'ü görmeye gelen binlerce hayranı kapılarda uzun kuyruklar oluşturdu ve konseri dışarıda dinlediler.

Kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı Yeşil Tiyatro'da ki programını uzatarak sahnede üç saat kalan Kırmızıgül, eski ve yeni eserlerinden oluşan 25 tane şarkı seslendirdi. Gecenin en ilginç görüntülerinden biriyse Mahsun Kırmızıgül'ün aileleriyle konsere gelen bütün çocukları sahnede toplayarak 'Dinle' şarkısını birlikte söylemeleri oldu. Sanatçı, konser sonrası yaptığı açıklamada, '50 Azeri çocuğun çocuk korosu gibi hep bir ağızdan şarkılarımı söylemesi beni çok duygulandırdı. Kimse alınmasın ama bütün Türki cumhuriyetlerinde olduğu gibi burada da en çok sevilen ve en çok konser veren Türk sanatçı benim. Hem Türkiye'nin hem de Azerbaycan'ın en sevilen sanatçısıyım' dedi.