Bakoyanni, Papadopulos'la Görüştü

Bakoyanni, Papadopulos'la Görüştü

Özel Bir Ziyaret İçin Dün Kıbrıs Rum Kesimine Gelen Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Bugün Güney Kıbrıs'tan Ayrılmadan Önce Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Tasos Papadopulos ile Görüştü.

Bakoyanni, Papadopulos'la Görüştü

Özel bir ziyaret için dün Kıbrıs Rum kesimine gelen Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, bugün Güney Kıbrıs'tan ayrılmadan önce Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos ile görüştü.

Rum radyosunun haberine göre, yaklaşık bir saat süren görüşmede, Kıbrıs sorunu ve Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerindeki son gelişmeler ele alındı.

Bakoyanni, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından, ''Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmeye istekli olmadığı sonucunun çıktığını'' savundu.

Bakoyanni, bugüne kadar pek çok açıklama yapıldığını ifade ederek, son sözü Avrupa Birliği'nin söyleyeceğini kaydetti.

Finlandiya'nın Kıbrıs önerisinin içeriği ile ilgili herhangi bir yorum yapmayan Bakoyanni, durumun ele alınması için hala zaman olduğunu söyledi.

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos da Bakoyanni ile görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Finlandiya'nın önerisini de değerlendiren Papadopulos, önerinin ardından gözlemlenen yoğun kulisin doğal ve bilinen bir şey olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA