Bakımlı Olmayı Seviyor

Bakımlı Olmayı Seviyor

Ünlü Model Güzide Duran, Bu Ay Bir Genclik Dergisine Güzellik Sırlarını Anlattı.

Bakımlı Olmayı Seviyor

ÜNLÜ MODEL GÜZİDE DURAN, BU AY BİR GENCLİK DERGİSİNE GÜZELLİK SIRLARINI ANLATTI.

Doktor kontrolünde akne problemini çözümleyen Duran, makyaj yapmayı sevmiyor, el ve ayaklarının hep bakımlı olmasına özen gösteriyor.

* Kendimle ilgilenmeyi çok seviyorum ama yoğunluktan bakımıma çok fazla zaman ayıramıyorum. Güzelliğimi spor ve dengeli beslenmeye borçluyum. Cilt bakımıyla uğraşmıyorum. Yani krem gibi şeylerle cildi çok yormamak gerektiğini düşünüyorum.

* İşim gereği makyaj yapmaya mecburum! Ama günlük hayatımda makyaj yapmayı sevmiyorum.

AKNE SORUNU BİTTİ

* Çantamdan rimel ve ne yazık ki Türkiye'de bulunmayan Benefit'in su bazlı renk veren kapatıcısını asla eksik etmem.

* Doktorumla birlikte akne sorunumun üstesinden gelmeyi başardık. Reçetesiz satılmayan önemli bir ilaç içtim. Gençlere de tavsiyem asla ciltlerine dokunmasınlar ve aknelerini sıkmasınlar. Ayrıca doktorlarına ne kadar güvenirlerse güvensinler, sorunlarını ciltlerine dokundurtmadan halletmeye çalışsınlar.

* Yüzümü günde iki kere sabah-akşam 'Shiseido The Skin Care' adlı köpükle yıkıyorum. Ayrıca eczanelerde satılan ürünleri tercih ediyorum. İşim biter bitmez makyajımı temizliyorum. Sigaralı ortamlardan uzak duruyorum.

OJEDE SADE RENKLERİ SEVERİM

* Saçlarıma çok fazla özen gösteremiyorum. Ama genetik olarak; ailece çok gür saçlarımız var. Bu yüzden şanslıyım saçlarım hâlâ çok sağlam. Saçlarımı iki günde bir yıkarım. Ayrıca kuaförde bakım yaptırıyorum.

* Haftada bir manikür ve pedikür yaptırırırm. Bir kadın için el ve ayak en çok özen gösterilmesi gereken yerlerden biri. Kış dahi olsa bu temizliktir. 'Ayaklarım nasıl olsa gözükmüyor' diye düşünülmemelidir. Ancak mutlaka kendi malzemelerimle manikür ve pedikür yaptırırım.

* Ojede sade renkleri tercih ediyorum. Ama renkli olması gerekiyorsa da kırmızıdan başkasını da kullanmıyorum. Özel bir marka tercihim yok, gittiğim kuaförde en iyileri var zaten.

* Haftada bir peeling yaparım. İşim olmadığı zaman saçıma fön çektirmem. Yağlarla, özlerle uğraşmam. Her banyodan sonra vücuduma nemlendirici sürerim.

* Sekiz senedir 'Christian Dior Poison' adlı parfümü kullanıyorum.