Bakanlık Uyardı

Bakanlık Uyardı

Sağlık Bakanlığı, Yazla Birlikte Vücuda Zararlı Şok Diyetler Uygulayanlara Yönelik Olarak, Uyarıda Bulundu: Zayıflamayı Zamana Yayın, Bol Su İçip Lifli Gıda Tüketin..

Bakanlık Uyardı

SAĞLIK BAKANLIĞI, YAZLA BİRLİKTE VÜCUDA ZARARLI ŞOK DİYETLER UYGULAYANLARA YÖNELİK OLARAK, UYARIDA BULUNDU: ZAYIFLAMAYI ZAMANA YAYIN, BOL SU İÇİP LİFLİ GIDA TÜKETİN..

Yazın gelmesiyle, özellikle genç kızlar arasında hızla kilo verdiren diyetlere rağbet artıyor. Ancak bu şok diyetler, sağlığı tehdit ediyor.

Sağlık Bakanlığı, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde 'sıfır beden' hayaliyle kısa zamanda kilo kaybı vaat eden, çok düşük kalorili ve sağlıksız diyet uygulamalarına karşı, 10 altın uyarıda bulundu. Açıklamada, bilinçsizce yapılan, kısa zamanda hızla kilo vermeyi öngören ve son derece sağlıksız zayıflama diyetlerinin; baş ağrısı, konsantrasyon bozukluğu, yorgunluk, kalp ritminde bozukluk, tansiyon düşüklüğü, adet düzensizlikleri, kabızlık, kansızlık, ciltte kuruluk ve saç dökülmesi gibi pek çok sorunu da beraberinde getirdiği vurgulandı.

Kaynak: Gecce