Bakanlığa Ait Olduğu İddia Edilen Otomobil Feribot Sırasını Beklemeyince Vatandaşlar İsyan Etti

Bakanlığa Ait Olduğu İddia Edilen Otomobil Feribot Sırasını Beklemeyince Vatandaşlar İsyan Etti

Topçular -Eskihisar Arasında Yolcu ve Araba Taşıyan Feribot İskelesinde Araç Kuyruğuna Girmeden Gemiye Girmeye Çalışan Çevre ve Orman Bakanlığı'na Ait Otomobilin Sürücüsü Sıra Bekleyen Vatandaşların Tepkisi ile Karşılaştı.

Bakanlığa Ait Olduğu İddia Edilen Otomobil Feribot Sırasını Beklemeyince Vatandaşlar İsyan Etti

Topçular-Eskihisar arasında yolcu ve araba taşıyan feribot iskelesinde araç kuyruğuna girmeden gemiye girmeye çalışan Çevre ve Orman Bakanlığı'na ait otomobilin sürücüsü sıra bekleyen vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Saatlerce vapura binmek için araç kuyruğunda bekleyen araç sürücülerinin tepki göstermesi üzerine İDO görevlilerinin uyarılarına kulak asmayan Bakanlık otomobilinin sürücüsü, daha sonra olayın büyümesi üzerine jandarma ekiplerince feribottan indirilerek araç sırasına sokuldu.

Edinilen bilgiye göre, Topcular Feribot İskelesi'nde saat 19.00 sıralarında iskele gişelerine gelen ve daha sonra Çevre ve Orman Bakanlığı'na ait olduğunu ileri süren 34 FJ 2125 plakalı siyah BMW marka otomobilin sürücüsü, dörtlü sinyal lambalarını yakarak kuyrukta bekleyen yüzlerce aracın yanından emniyet şeridinden geçerek Topkapı Feribotu'na binmek istedi.

Bu sırada kuyrukta bekleyen diğer araç sürücüleri bu duruma tepki gösterdi. Tepkilerin büyümesi üzerine olaya önce İDO yetkilileri, daha sonra özel güvenlik görevlileri müdahale etti. Otomobilde bulunan ve isimleri öğrenilemeyen sürücü ile diğer iki kişi aracın Çevre ve Orman Bakanı'na ait otomobil olduğunu ve Bakanlık araçlarına öncelik verildiğini öne sürerek, feribottan çıkmak istemediler.

Bu sırada, bekleyen araç sürücüleri protestolarının artırdı ve uzun uzun sirenlere bastı. Sürücülerin feribotun kalkışına izin vermemeleri üzerine bu kez jandarma ekipleri olaya müdahale etti. Protestonun büyümesi üzerine jandarmanın girişimi sonucu otomobil Topkapı Feribotu'ndan indirildi.

Tepkilere yol açan otomobil, daha sonra sıraya girerek Kaptan Şefik Gögen Feribotu ile Gebze Eskihisar'a geçti.

Kaynak: CHA