Bakanlar Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak, kaçta bitecek? Bakanlar Kurulu Toplantısı bugün var mı?

Bakanlar Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak, kaçta bitecek? Bakanlar Kurulu Toplantısı bugün var mı?

25.01.2021 09:27 | Son Güncelleme: 25.01.2021 09:47
Bakanlar Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak, kaçta bitecek? Bakanlar Kurulu Toplantısı bugün var mı?

Pandemi ve daha birçok konunun ele alındığı Kabine toplantısının ne zaman olacağı merak ediliyor. Bu kapsamda vatandaşlar kısıtlamaların bitip bitmeyeceğini öğrenebilmek için kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Bakanlar Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak, kaçta bitecek? Bakanlar Kurulu Toplantısı bugün var mı? sorularının yanıtları aranıyor.

Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, Kovid-19 tedbirlerinin sonuçları, yeni tedbirlerin gündeme gelip gelmeyeceği, aşı çalışmaları ve aşılamada son durumun ele alınması bekleniyor. Toplantı en son 11 Ocak'ta yapıldı.

BAKANLAR KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafe ve restoranların açılması gibi normalleşme adımlarının Kabine toplantısında değerlendirileceğini açıklamıştı. Herkesin çıkacak kararları merakla beklediği toplantının perşembe günü olması öngörülüyor.

Vaka sayılarında da düşüşün devam etmesi nedeniyle kısıtlamaların en zaman kalkacağını merak edenlerin gözü Kabine Toplantısı tarihinde. Ancak hemen belirtelim ki Kabine Toplantısı'nın ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor.

KABİNE TOPLANTISI'NDA ELE ALINACAK KONULAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin sunum yapmasının beklendiği toplantıda, restoran ve kafelerle ilgili alınan kararların yeniden masaya yatırılması öngörülüyor.

KISITLAMALAR KALKACAK MI?

Kabine toplantısında ele alınacak konular;

- Salgının seyrine bağlı olarak, kuralların değiştirilmesine ilişkin seçenekler tartışılıyor.

- Öncelikli olarak sokağa çıkma yasağına ilişkin saatlerin daraltılabileceği konuşuluyor. Cumartesi-pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının gündüz için kaldırılması da yeni planlamada söz konusu olabilecek.

- Hafta içi kısıtlamalarının saatlerinin de 21.00'den 23.00'e çekilebileceği belirtiliyor.

- Bir süre sonra Sağlık Bakanlığı hastanelerinde, normal hasta kabul edilebileceği, ertelenen ameliyatlar ve tedavilere de yeniden başlanabileceği ifade ediliyor.

- Mart ayından itibaren okulların ikinci yarı yılında yüzyüze eğitime geçmesi de tartışılan konular arasında.

- Lokanta ve kafelerin belli kurallarla açılabileceği, buralara HES koduyla girilmesine ilişkin yeni düzenlemeler yapılabileceği öne sürülüyor.

#EVDEKAL
Kendi kendine bakım
Kendinizi hasta hissediyorsanız dinlenmeniz, bol sıvı almanız ve besleyici gıdalar tüketmeniz gerekir. Diğer aile üyelerinden ayrı bir odada kalın ve mümkünse ayrı bir banyo kullanın. Sık temas edilen yüzeyleri temizleyin ve dezenfekte edin.
Evdeki herkes sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelidir. Sağlıklı bir beslenme ve uyku düzeni izleyin, hareket edin, sevdiklerinizle telefonla veya internet üzerinden iletişim kurun. Zor zamanlarda çocuklar, yetişkinlerin daha fazla sevgi ve ilgi göstermesine ihtiyaç duyar. Rutinlerinizi ve programlarınızı mümkün olduğunca koruyun.
Kriz zamanlarında üzgün ve stresli hissetmeniz ya da kafa karışıklığı yaşamanız doğaldır. Arkadaşlarınız ve aileniz gibi güvendiğiniz kişilerle konuşmanız faydalı olabilir. Bunaldığınızı hissederseniz bir sağlık çalışanıyla veya danışmanla görüşün

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bakanlar Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak, kaçta bitecek? Bakanlar Kurulu Toplantısı bugün var mı? - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 21:14:20. #1.15#
title