Bakan Yılmaz: Rektör Eşinin Atamasını Doğru Bulmuyorum (2)

Bakan Yılmaz: Rektör Eşinin Atamasını Doğru Bulmuyorum (2)

BAKAN YILMAZ İFTARDA ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BULUŞTUMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, memleketi Sivas'ta çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilerin onuruna düzenlenen iftar programına katıldı.

Bakan Yılmaz: Rektör Eşinin Atamasını Doğru Bulmuyorum (2)

BAKAN YILMAZ İFTARDA ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, memleketi Sivas'ta çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilerin onuruna düzenlenen iftar programına katıldı. Kentteki bir düğün salonunda düzenlenen programa Bakan Yılmaz'ın yanı sıra Sivas Valisi Davut Gül, 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Burada konuşan Yılmaz Ramazan ayının birlik ve beraber ayı olduğunu belirterek düzenlenen programda emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasında teröre ve şehitlere değinen Bakan Yılmaz şunları söyledi:

"Bugün bu topraklarda başımız dik alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak ve bugün burada bu konuşmayı yapabiliyorsak inanın bunlar bir insanın ömründe yapabileceği en büyük fedakarlık olan kendi canını bu vatan için veren şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Allah onlardan ebediyen razı olsun. Ancak şunu biliyorum, bu vatanda 'Keşke bende şehit olsaydım, keşke bende gazi olsaydım' diyenler var. Bunu diyenler olduğu sürece ilelebet, ebediyen bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayacağız. Bilin ki bu ülkenin de bu milletinde en büyük gücü işte bu duygunun bu insanlarımızda olmasıdır. Allah devletimizi ve birliğimizi daim eylesin. Devletimize ve milletimize zeval vermesin. Türkiye şehitlerimizin uğruna can verdiği değerleri daha da güçlendirerek yoluna devam ediyor. Şehitlerimizin uğruna can verdiği değerleri daha da güçlendirmek bizim asli sorumluluğumuzdur. Şehitler bu ülkenin birliği ve beraberliği için can verdi. Bu ülkenin birliğini beraberliğini güçlendirmek lazım. Bu ülkenin yoksulluğunu, fakirliğini, cehaletini yenmek lazım, işte bizimde yaptığımız budur."