Bakan Yılmaz: Askerlik Süresini Genelkurmay Belirler

Bakan Yılmaz: Askerlik Süresini Genelkurmay Belirler

Bakan Yılmaz: Askerlik Süresini Genelkurmay Belirler
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik süresiyle ilgili düzenlemelerde Genelkurmay'ın ihtiyaçlarının dikkate alındığını vurguladı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik süresiyle ilgili düzenlemelerin Genelkurmay'ın ihtiyaçları dikkate alınarak yapıldığına vurgu yaptı.

Yılmaz, "1 Ocak 2014'ten itibaren 15 aylık askerlik 12 aya düşecek. Genelkurmay Başkanlığımızın ihtiyaçları dikkate alınarak bu askerliğin sayısı ve süresi belirlenir" dedi.

"BAŞKA BİR DÜZENLEME YOK"

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Muş Havalimanı'nda Vali Vedat Büyükersoy, Belediye Başkanı Necmettin Dede, İl Jandarma Komutanı Albay Erhan Arıkan, Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz tarafından karşıladı. Gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bakan Yılmaz askerlik sürecinin düzenlenmesine ilişkin olarak, "1 Ocak 2014'ten itibaren 15 aylık askerlik 12 aya düşecek. Bunun dışında ne kısa dönem için, ne de yedek subaylar için bir düzenlememiz yoktur. CHP de verebilir, onların ki sadece niyet temennidir. Ama bilin ki Genelkurmay Başkanlığımızın ihtiyaçları dikkate alınarak bu askerliğin sayısı ve süresi belirlenir. Şu anda yapılan Silahlı Kuvvetlerin ihtiyaçlarıyla paralellik gösterir. Dolayısıyla şu anda verilen talepler tamamen bir temenni niyetindedir. Türkiye'nin ve silahlı kuvvetlerin talepleriyle bağdaşmamaktadır" dedi.

BARZANİ'NİN ZİYARETİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da Mesut Barzani ile yaptığı görüşmeyi değerlendiren Yılmaz, şunları söyledi:

"Bin yıl hısım olanların, bin yıl kardeş olanların hasım olmayacağını gösterdi. Bu gösterdi ki, millet çözüm sürecinin bizzat takipçisidir ve çözüm sürecini en çok isteyen milletin kendisidir. Çözüm sürecinin bu yolda, yolun dışında kalanları millet affetmez. Dolayısıyla ben bu çözüm sürecine herkesin katkı sunmasını istiyorum.

"KIYAMET KOPMADI"

Eğer bir evde kavga varsa orada huzur olmaz, gelişme olmaz. Evlatlarımıza, torunlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakabilmemiz için bu çözüm sürecine katkı vermemiz lazım. İşte Diyarbakır'da gördüğümüzde kardeş olduğumuzu, birlik olduğumuzu, birlik ve beraberlik içinde olursak bu coğrafyada 21'inci Yüzyıl'daki beklediğimiz hedeflere ulaşmamızı engelleyemeyeceğini görmüş bulunuyoruz. Kuzey Irak Kürdistan Başkanı buraya geldiğinde kıyamet kopmadı. Şivan Perver'in bir müzik söylediğinde Türkiye'nin yıkılmadığını, birliğin bozulmadığını herkes gördü."

Bakan Yılmaz açıklamalarının ardından karayolu ile Bitlis'e geçti.

Bakan Yılmaz: Askerlik Süresini Genelkurmay Belirler
Bakan Yılmaz: Askerlik Süresini Genelkurmay Belirler

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title