Bakan Yıldız: Vezirköprü Ekim Ayı Sonunda Doğalgaza Kavuşacak

Bakan Yıldız: Vezirköprü Ekim Ayı Sonunda Doğalgaza Kavuşacak

23.05.2011 16:05 | Son Güncelleme: 23.05.2011 16:05
Bakan Yıldız: Vezirköprü Ekim Ayı Sonunda Doğalgaza Kavuşacak

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vezirköprü, Bafra, Havza, ve Ladik ilçelerinin ekim ayında doğalgaza kavuşacağını müjdeledi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vezirköprü, Bafra, Havza, ve Ladik ilçelerinin ekim ayında doğalgaza kavuşacağını müjdeledi. Bu ilçeleri doğalgaza kavuşturacak olan 'Altın Kaynak' projesi açılış törenine katılmak için Vezirköprüye gelen Bakan Yıldız, Vezirköprü de davul, zurna ve halk oyunları eşliğinde karşılandı.

İlçeye verilecek doğalgaz çalışmalarını başlatmak için Vezirköprü'ye gelen Bakan Yıldız, doğalgaz altyapı çalışmalarını başlattı. Bakan Yıldız, "Unutmayın bir yerde bir hizmet yapılıyorsa Vezirköprü bundan nasibini alacaktır. Projeyi yürütecek olan Akmercan şirketinden yetkili arkadaşımız burada. İnşallah çalışmalara hemen başlayacaklar ve 29 Ekimden sonra Vezirköprü'de abonelere doğalgaz verilmeye başlanacak. Yani ekim ayı sonunda Vezirköprü'lüleri odun, kömür veya başka yakıtlardan kurtarmış olacağız. " dedi.

Vezirköprü'deki doğalgaz yatırımı miktarının 16 milyon lira civarında, elektrik hizmetleri yatırımı 17 milyon lira civarında olduğunu belirten Bakan Yıldız, "Vezirköprü yatırımlardan payına düşeni fazlasıyla alıyor. " dedi. Bakan Yıldız daha sonra halktan AK Parti için oy isteyerek değişimin ve yatırımların devam etmesi için Vezirköprülülerin desteğini beklediklerini dile getirdi. "Benim bir oyumdan ne olur demeyin, sizler çok iyi biliyorsunuz ki damlaya damlaya göl oluyor. " diye konuştu. 12 Haziran seçimlerinde halkı sandık başına gitmeye çağırdı.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise Vezirköprü adına Bakan Yıldız'a Vezirköprü'nün simgesi olan semaver hediye etti. Bakan Taner Yıldız ve beraberindeki heyet daha sonra hazırlanan platforma gelerek burada temsili doğalgaz borusuna ilk kaynağı vurarak çalışmaları başlattı.

Bakan Yıldız: Vezirköprü Ekim Ayı Sonunda Doğalgaza Kavuşacak

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bakan Yıldız: Vezirköprü Ekim Ayı Sonunda Doğalgaza Kavuşacak - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 02:24:48. #1.14#
title