Bakan Yıldırım, Yapımı Süren Otoyollarını İnceledi

Bakan Yıldırım, Yapımı Süren Otoyollarını İnceledi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2000 Yılında Yapımına Başlayan Ankara -Pozantı Otoyolunun 7, 8, 9 ve 10. Kesimlerinde İncelemelerde Bulunarak Yetkililerden Bilgi Aldı.

Bakan Yıldırım, Yapımı Süren Otoyollarını İnceledi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2000 yılında yapımına başlayan Ankara-Pozantı Otoyolunun 7, 8, 9 ve 10. kesimlerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Niğde'de incelemelerine devam eden Bakan Yıldırım, Bor Emen ovasındaki Havaalanı inşaatına geçerek inşaatla ilgili bilgi aldı. Bakan Yıldırım, daha sonra yol güzergâhındaki Kemerhisar beldesinden durarak vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Ereğli bağlantı yolundan otoyola giren Bakan Yıldırım ve beraberindekiler, otoyolu bir baştan bir başa gezerek incelemelerde bulundu. Limak şantiyesinde Bakan Yılıdırım, yüzde 60 ile 70 arasında inşaatı tamamlanan 7, 8, 9 ve 10. kesimlerle ilgili yetkililer tarafından bilgilendirildi.

Şantiye çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Yıldırım, bir gazetecinin kapatma davası Ulaştırma Bakanlığı olarak yatırımlarınızı olumsuz yönde etkiledi mi? Sorusuna; "Bizim insanımızın ihtiyacı zaten yıllardan beri gecikti. Daha fazla gecikmesine tahammülümüz yok. Şartlar ne olursa olsun gördüğünüz gibi yollarda hummalı bir çalışma var. Tüm belirsizlikler gelir geçer, bu eserler kalıcıdır, bütün gücümüzü, dikkatimizi, her şeyimizi buraya veriyoruz. Bir an önce bitsin ve Ülkenin güneyi ile kuzeyini birbiriyle kavuşturalım, insanlar yollarda çile çekmesin, hayatını tehlike altına sokmamak bizim derdimiz bu, biz başka bir iş ile uğraşamayız. Aklımız da fikrimiz de millete hizmet, bunun dışındaki işlere biz bakmıyoruz" dedi.

Avrupa Parlamentosunun kapatma davası ile ilgili yaptığı yoruma AK Parti'nin nasıl baktığıyla ilgili soruya ise Bakan Yıldırım, şöyle cevap verdi: "Herkesin ne konuştuğu ne yaptığı bizim için önemli değil. Biz işimize bakarız, memleketimize bağlılığımızı, insanımızın yüzünün gülmesi, Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesine adım adım gitmek için yol yapacağız. İletişimi geliştireceksiniz, vatandaşın sağlık, eğitim ihtiyaçlarını gidereceksiniz, bir de işinizi düzgün yapacaksınız başkalarını konuşturmayacaksınız. Düzgünce işimizi yapalım sonra o niye konuştu, bu niye konuştu demeye lüzum yok."

Bakan Yıldırım, otoyoldaki incelemeleri ardından Şekerpınar dinlenme tesislerinde bir süre dinlendikten sonra İstanbul'a gitmek için karayoluyla Adana Havalimanına gitti.

Kaynak: CHA