Bakan Yıldırım Giresun'da

Bakan Yıldırım Giresun'da

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Halkına Yılmadan, Yorulmadan Hizmet Etmeye Devam Ettiklerini Söyledi.

Bakan Yıldırım Giresun'da

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk halkına yılmadan, yorulmadan hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.

Bakan Yıldırım, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve Espiye ilçesi PTT Bank şubesinin açılışına katılmak için Giresun'a geldi. Piraziz ilçesinde Vali Mustafa Taşkesen tarafından karşılanan Yıldırım'a burada OR-Gİ Havaalanı'nın yapılmasını isteyen vatandaşlar tarafından bu taleplerini içeren bir dosya verildi.

Bakan Yıldırım, Giresun gezisine Giresun Valisi Mustafa Taşkesen'i makamında ziyaret ederek başladı. Vali Taşkesen'den Giresun'la ilgili brifing alan Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, OR-Gİ Havaalanı'nın yapımıyla ilgili etüt çalışmalarına başlanıldığını kaydederek havaalanının orta vadede gündemlerinde olduğunu aktardı. Vali Taşkesen, ziyaretin anısına Bakan Yıldırım'a sepette fındık ve serander hediye etti.

Daha sonra Espiye ilçesindeki PTT Bank şubesinin açılışına katılan Bakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, ülke genelinde 2004 yılında başlattıkları uygulamayla PTT Bank şubelerinin hızla açıldığını dile getirdi. Yıldırım, Türkiye genelinde 3 bin 144 PTT Bank'ın birbirine bilgisayar aracılığıyla bağlı olduğunu belirterek, PTT Banklar'da her türlü işlemin çok kısa bir zaman içinde yapıldığını ifade etti. Türk halkına yılmadan, yorulmadan hizmet etmeye devam ettiklerini vurgulayan Bakan Yıldırım,

"Vatandaş PTT Bankı tuttu, sevdi. Çünkü burada güleryüz var. Burada kaliteli hizmet var. Burada vatandaşa itibar var. Bizim görevimiz de vatandaşa hizmet etmek. Sizler bizi neden seçtiniz? Sizlere hizmet etmemiz için. 2003'te seçtiniz. Sizin işlerinizi gördük. Yollarınızı yaptık. Köylerinizin su ihtiyaçlarını giderdik. Memleketin geri kalmış, gecikmiş, ihmal edilmiş her türlü alandaki sorunlarını başbakanımızın önderliğinde gidererek geliyoruz. Onun için 22 Temmuz seçimlerinde milletimiz bu hizmetleri

gördü. 3 Kasım 2002 seçimlerinden çok daha kuvvetli destek vererek 'yola devam' dedi. Siz yola devam dediniz biz de yılmadan yorulmadan yola devam ediyoruz. Vatandaşın hizmetini görmeye devam ediyoruz. Bu PTT Bank, bunun çok küçük bir örneği" diye konuştu.

Bakan Yıldırım, açılışın ardından PTT Bank şubesini gezdi. Espiye Öğretmenevi'nde basına kapalı yapılan bölge koordinasyon toplantısına katılan Bakan Yıldırım, daha sonra karayolu ile Trabzon'a hareket etti.

(AÇ-MU-OK-Y)

Kaynak: İHA