Bakan Yardımcısı Etyemez Nijerli Bakan Chaibou Bir Araya Geldi
Haberler » Yerel » Bakan Yardımcısı Etyemez Nijerli Bakan Chaibou Bir Araya Geldi - Haber

Bakan Yardımcısı Etyemez Nijerli Bakan Chaibou Bir Araya Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Nijer Cumhuriyeti Kamu Hizmetleri ve İdari Reform Bakanı Laouali Chaibou ile makamında bir araya geldi.

Bakan Yardımcısı Etyemez Nijerli Bakan Chaibou Bir Araya Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı , Nijer Cumhuriyeti Kamu Hizmetleri ve İdari Reform Bakanı Laouali Chaibou ile makamında bir araya geldi. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamayla göre, görüşmede kamu yönetimi reformu konusunda işbirliği imkanları ele alındı. Nijer Büyükelçisi Adam Abdoulaye Danmaradı ile Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu da görüşmede hazır bulundu.

Etyemez, görüşmede Türkiye'nin Afrika ülkelerinin kalkınmasına özel önem verdiğini belirterek "hem hem de Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü tarafından dost ve kardeş ülke Nijer'in kamu yönetimi reformu çalışmalarına destek verileceğini" söyledi.

Konuk Bakan Chaibou da Türkiye'nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirttiği ve "dost ve kardeş ülke olarak ilk önce Türkiye'nin kapısını çalıyoruz" ifadesini kulandığı kaydedildi.

Açıklamada, Devlet Personel Başkanlığı'nın davetlisi olarak Türkiye'de bulunan konuk Bakan ve heyetini, iki gün boyunca çeşitli görüşmeler gerçekleştireceği belirtildi. - Ankara

Kaynak: AA