Bakan Unakıtan'ın Eskişehir Programı

Bakan Unakıtan'ın Eskişehir Programı

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Genç Parti (Gp) Genel Başkanı Cem Uzan'a Çağrıda Bulanarak, "Getir Şu Babanı, Kardeşini de Bir Hesap Versinler" Dedi.

Bakan Unakıtan'ın Eskişehir Programı

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan'a çağrıda bulanarak, "Getir şu babanı, kardeşini de bir hesap versinler" dedi.

Bakan Unakıtan, Eskişehir'in İnönü ilçesinde Ford Otosan Fabrikası'nı gezdi. Koç Holding Ceo'su Bülent Bulgurlu ile Otomotiv Grubu Başkanı Turgay Durak'ın da eşlik ettiği gezide, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan fabrikada üretilen bir kamyona binerek, bir süre şoför mahallinde oturdu. Bakan Unakıtan, bu tür fabrikaların Türk ekonomisi ve sanayisi için önemli olduğunu belirterek, "Buranın kıymetini bilmek lazım. Otomotiv sanayi için artık İstanbul, Kocaeli, Bursa sıkıştı. Bu sektörün açılımı, ancak buralara

gelmekle olacak. Ford Otosan, buranın öncülerinden. Bu tip fabrikalar, Eskişehir'e bundan sonra daha çok gelecek. Bu hususta Eskişehir'i cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz" diye konuştu. Sektörün ihtiyaçlarını yetkililerin kendisine anlattığını ifade eden Kemal Unakıtan, "Hükümet olarak onlara eğiliyoruz, üretimin, üreticinin yanındayız. Bu sektörün ihtiyaçlarını, isteklerini de yakında yerine getireceğiz" açıklamasını yaptı.

Koç Holding Ceo'su Bülent Bulgurlu ise, Bakan Unakıtan ile sektörün daha büyümesi, ilerlemesi, ülkeye döviz girişini sağlayacak ihracatın artması için ne gibi tedbirler alınabileceği hususunda görüş alışverişinde bulunduklarını açıklayarak, en önemli konulardan olan Ar-Ge şartlarının adil bir rekabet sağlanabilmesine uyumlu hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra merkeze bağlı Çukurhisar beldesine geçen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, partisinin belde binası önünde vatandaşlara hitap etti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Genç Parti Lideri Cem Uzan'a yüklenen Bakan Unakıtan, şunları söyledi:

"Efendim 'ben geleceğim, mazotu 1 YTL'ye indireceğim' diyor. İndirirsiniz, biz seni gördük. 'Mazotun fiyatını 1 YTL'ye indiririm' diyenler var ya, o zatı muhterem vakti zamanında Enerji Bakanı idi. Deniz Baykal Enerji Bakanı'ydı, memlekete akaryakıt giremiyordu. Kendisi paltoyla oturuyordu. Çünkü üşüyor, mazot yok, kaloriferler yanmıyor. Şimdi 1 YTL'ye indiriyor. Bırak 1 lirayı. Bu millet; mazot, benzin, tüp, yağ kuyruklarından bıktı. Ne yağ, ne şeker vardı. Şu güzelim ülkeyi yokluklar ülkesi haline

getirdiler. Ben Maliye Bakanı olmuşum ne yazar, olmamışım ne yazar. Ama bu milletin artık öyle idarelere, bu ülkeyi karanlığa götürecek olan vaatlere karnı tok, yutmaz."

Cem Uzan'a da çağrıda bulunan Bakan Unakıtan, "Getir şu babanı, kardeşini de bir hesap versinler kardeşim. O bakımdan bunlar hesap bilmeyen adamlar. Bu hesap bilmeyen adamların ülkeyi götüreceği karanlığa sokmak, istikrarı bozmak, ülkeyi yine eski hallerine getirmek. Bunlara geçit vermeyin" dedi.

(OÖ-OK-OK-Y)