Bakan Tüzmen ve Bakan Amir Husni Lutf Mersin'de

Bakan Tüzmen ve Bakan Amir Husni Lutf Mersin'de

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye-suriye Ortaklık Konseyi'nin 1. Dönem Toplantısına Katılmak Üzere Suriye Ekonomi ve Ticaret Bakanı Amir Husni Lutfi ile Birlikte Mersin'e Geldi.

Bakan Tüzmen ve Bakan Amir Husni Lutf Mersin'de

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye-Suriye Ortaklık Konseyi'nin 1. dönem toplantısına katılmak üzere Suriye Ekonomi ve Ticaret Bakanı Amir Husni Lutfi ile birlikte Mersin'e geldi.

Türkiye ile Suriye arasında imzalanan ve 1 Ocak 2007 tarihinde yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması ile kurulan Türkiye-Suriye Ortaklık Konseyi'nin yarın Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda yapılacak olan 1. dönem toplantısına katılmak üzere Mersin'e gelen Bakan Tüzmen, Akdeniz İhracatçılar Birliği tarafından Armada Center'da düzenlenen kokteyle katıldı. Burada Suriyeli ve Türk işadamlarıyla görüşen Tüzmen, daha sonra dinlenmek üzere Suriye Ekonomi ve Ticaret Bakanı Amir Husni Lutfi

ile birlikte Hilton Oteli'ne geçti. Tüzmen, yarın Amir Husni Lutfi ile birlikte Suriye ile iş imkanlarının ele alınacağı "Türkiye-Suriye İş Forumu"na katılacak. İş forumunun devamında ise her iki ülke bakanının ortak bir basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.

(ÖT-NÇ-Y)

Kaynak: İHA