Bakan Şimşek Kars'ta, Elektiriğe Zam Yok Derken Sunumlu Konuşmasında Elektiriğin Azizliğine Uğradı

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Tuskon'a Üye Bazı İş Adamlarıyla Birlikte Kars'a Geldi.

Bakan Şimşek Kars'ta, Elektiriğe Zam Yok Derken Sunumlu Konuşmasında Elektiriğin Azizliğine Uğradı

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, TUSKON'a üye bazı iş adamlarıyla birlikte Kars'a geldi.

Bakan Şimşek' ve beraberindeki iş adamlarından oluşan heyeti Ak Parti Kars Milletvekilleri Zeki Karabayır, Mahmut Esat Güven, Kars Valisi Mehmet Ufuk Erdem, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ve protokolden oluşan kalabalık bir heyet karşıladı.

Havaalanı Vip salonunda bir basın açıklaması yapan Bakan Şimşek, ''Ulusal bir gazetede çıkan beyanatının yanlış yorumlandığını, kendisinin orada temmuz ayında sanayi ve konutlarda elektirk fiyatlarına yüzde 19 oranında zam yapılacağı şeklinde yazıldığını bu tamamen bir yanlış anlaşılmadır. Ben Temmuz ayında elektrik fiyatlarına zam yapılacağından bahsetmedim. Sadece Ocak 2008 yılında yapılan zamdan ve Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan otomatik ücretlendirme (zam) sisteminden bahsettim." açıklamasını yaptı.

Daha sonra Kars DSİ Konferans Salonunda ki proğrama katılan Bakan Şimşek, sinevizyon eşliğinde yaptığı konuşmasında bazı çevrelerin gerçekleri saptırmalarına rağmen Türkiye'nin yoluna emin adımlarla devam ettiğini söyledi.

Bakan Şimşek herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini ifade ederek bu olaya örnek olarak TUSKON'un Türkiye'de ve Dünya'nın değişik ülkelerinde işadamlarına yönelik olarak yaptıkları çalışmaları ve başarılardan bahsetti.

Şimşek konuşmasının devamında ülke olarak geçmişe nazaran Dünya sıralamasında çok iyi yerlere geldiklerini belirterek bunu azim ve kararlılıklarına borçlu olduklarını söyledi.

Türkiye'nin her geçen gün Dünya ülkeleri arasında ekonomik alandaki başarısının yadsınamayacağını ifade eden Bakan Şimşek, tüm engellemelere ve zorluklara rağmen daha iyiye doğru hep beraber gidileceğini kaydetti.

Konferans sırasında ara ara elektriklerin kesilmesi, sunumla konuşma yapan Bakan ve diğer konuşmacıları zor durumda bıraktı. Sonunda katılımcılar konuşmalarını sinevizyonsuz yapmak zorunda kaldı.

Programın sonunda Tuskon Başkanı Rıza Nur Meral tarafından Kars Valisi Mehmet Ufuk Erdem'e işadamlarına sağladıkları kolaylık ve destekten ötürü bir plaket hediye edildi.

Buradaki proğramın ardından Bakan Şimşek ve beraberindeki heyet sırasıyla Kars Valiliği, Kars Belediyesi ve Kültür Merkezi'ndeki proğrama katıldıktan sonra Iğdır'a geçti.

Kaynak: CHA