Bakan Şimşek'in Gaziantep Ziyareti

Bakan Şimşek'in Gaziantep Ziyareti

Gaziantep'te Bulunan Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Bir Sosyal Tesisin Açılışını Yaptıktan Sonra Beraberindeki Heyetle Birlikte Tesis Bünyesindeki Lunaparkta Heyecan Trenine Binerek Eğlendi.

Bakan Şimşek'in Gaziantep Ziyareti

Gaziantep'te bulunan Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, bir sosyal tesisin açılışını yaptıktan sonra beraberindeki heyetle birlikte tesis bünyesindeki lunaparkta heyecan trenine binerek eğlendi.

Bakan Şimşek ve beraberindeki heyet, Gaziantep'in Karataş bölgesinde bir sosyal tesisin açılışına katıldı. Kurdeleyi kesen Şimşek ve beraberindeki heyet, daha sonra lunapark bölümüne geçti ve burada eğlenen çocukları izledi. Daha sonra Bakan Şimşek, protokol üyeleriyle birlikte heyecan trenine bindi. Trenin hareket etmesiyle tur atmaya başlayan Bakan Şimşek ve protokol üyeleri, basın mensuplarına el salladı. Trenin tamamen hızlanmasıyla heyecanlanan Bakan Şimşek ve protokol üyeleri zor anlar yaşadı.

Bakan Şimşek'in bindiği heyecan trenine enflasyon canavarı benzetmesi yapıldı.

Açılış töreninin ardından Bakan Şimşek, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan Şimşek, bağdaş kurarak basın mensuplarının sorularını aldı. Merkez Bankası ile ilgili sorulan bir soruya Bakan Şimşek, "Daha önce de bununla ilgili fikirlerim soruldu ve ben de İstanbul'da Merkez Bankası'nın olması gerektiğini söylemiştim. Bunun için henüz yasal bir düzenlenme yok. Zamanı gelirse Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınması için gerekli olan her şeyi yapacağız" dedi.

Güneydoğu'da yaşanan terör olayları ve son günlerde yapılan açıklamalarla ilgili sorulan bir soruya ise Bakan Şimşek, ileriye dönük korkulacak bir sorunun olmadığını ancak ekonomide ve demokrasideki reformları uygulayarak bütün sorunların önüne geçebileceklerini söyledi. Bakan Şimşek, "Biz Türkiye'deki ekonomik reformları yaptıkça, demokrasimiz de iyileştirmeleri yapmaya devam ettikçe, korkulacak hiç bir şey yok. Tam aksine biz güçleneceğiz ve cazip hale geleceğiz. Bakın göreceksiniz. 10-15 yıl sonra

kafamızdaki reformların yüzde 65'ini uygulamaya koyarsak, değişimi göreceksiniz. Bu nedenle ekonomimizi ve demokrasimizi kalıcı bir şekilde geliştirmemiz gerekmektedir. Türkiye'deki tüm vatandaşlarımız birinci sınıf vatandaşlarımızdır. Bunu her yerde söylüyorum. Ama bizim genel olarak kendimizi iyileştirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

(HD-OÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA