Bakan Şener Hatay'da

Bakan Şener Hatay'da

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, "Benim Dinim ve Mezhebim, Hz. Ali'nin Dini ve Mezhebidir" Dedi.

Bakan Şener Hatay'da

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, "Benim dinim ve mezhebim, Hz. Ali'nin dini ve mezhebidir" dedi.

Devlet Bakanı Şener, Ehli-Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı tarafından Antakya Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen '8. Hz. Ali Gadir-i Hum Bayramı Kardeşlik Konferansı'na katıldı. Konferansa Bakan Şener ile birlikte AK Parti Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay Milletvekilleri Mehmet Soydan, İsmail Soylu, Hatay Valisi Ahmet Kayhan ve çok sayıda vatandaşta katıldı. Konferansta yaptığı konuşmada Hz. Ali'nin yaşamından anekdotlar aktaran Şener, "Hz. Ali'nin mesajı, bu toprakları bize vatan kılan duygu ve düşüncelerin hamuruydu. O'nun mesajı, bugün yeryüzünde yaşayan 6 milyar insanın huzur ve barış meşalesiydi. Hepimiz aynı teknede yoğrulduk. Herkese buradan ilan ediyorum; benim dinim ve mezhebim, Hz. Ali'nin dini ve mezhebidir. Açıkçası hepimiz Aleviyiz. Hepimiz aynı coşku ve heyecanla biraradayız. Sevgi, dostluk, kardeşlik ve birbirine güven duyma bizim bugün dahi ihtiyaç duyduğumuz en temel yaklaşımdır" dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener'e yaptığı konuşmanın ardından Ehli-Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral tarafından, Hz. Ali'nin söylevlerini içeren "Nehcü'l Belaga" adlı kitap hediye edildi.

Konferansta daha sonra konuşan Ehli-Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral da, "Bugün hala 'Aleviler Müslüman mı, değil mi' tartışmaları yapılmaktadır. Alevilik, İslam'ın özünde ve merkezindedir. Aleviler'in İslamı'nı tartışmaya açmak demek, Hz Muhammed'in (SAV) İslamı'nı tartışmaya açmak demektir. Biz içeride ve dışarıda büyük projelere imza atmış yöneticilerimizden, Heybeliada'daki Ruhban Okulu'ndan önce 20 milyonu aşkın Alevi'ye Ehli-Beyt - Caferi Fakültesi açılmasını istiyoruz" diye konuştu.

(OK-HT-OK-Y)

Kaynak: İHA