Bakan Şener Hatay'da

Bakan Şener Hatay'da

İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (İssiad) Verdiği Akşam Yemeğine Katılmak Üzere Hatay'a Gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Ankara'daki Cumhuriyet Mitingi'ni Demokratik Bir Hak Olarak Değerlendirdi.

Bakan Şener Hatay'da

İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (İSSİAD) verdiği akşam yemeğine katılmak üzere Hatay'a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Ankara'daki Cumhuriyet Mitingi'ni demokratik bir hak olarak değerlendirdi.

Bakan Şener, Kahramanmaraş'ta geçirdiği yoğun programın ardından İSSİAD Başkanı Recep Atakaş'ın misafiri olarak İskenderun Yelken Kulübü'nde akşam yemeğine katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Şener, Ankara'daki Cumhuriyet Mitingi ile ilgili soruya, "Biliyorsunuz ben Kahramanmaraş'tan geliyorum. Yoğun bir programım vardı. Bu nedenle mitingi izleyemedim, takip edemedim. Kimler katıldı, kimler konuştu, neler söylendi, dövizlerde neler yazıyordu, bunların hiçbirini bilmiyorum. Bilmeden bir şeyler söylemem, yanlış yapmış olurum. Konunun içine girmek istemiyorum. Demokratik kurallara uygun, hukuk devleti kuralarına uygun kendilerini ifade ettilerse bunu demokrasinin bir gereği olarak sayarım" diye cevap verdi.

Bakan Şener, Türkiye'nin önünde Cumhurbaşkanlığı seçimi bulunduğunu, bunun demokratik bir süreç olduğunu ve ülke için hayırlı olması dileğinde bulundu. Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın Irak'a girilmesi gerektiği yönündeki açıklamaları hatırlatılan Şener, şunları söyledi:

"Devlet geleneği en eski olan bir milletiz. Bu devletin kurumları, kurulları vardır. Bu tür konular belli kurum ve kurullarda değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sonucunda açıklanır, stratejiler belirlenir. Belirttiğim gibi ben yoğun bir programdan geliyorum. Devletin değişik kademelerinde içinde bulunduğum mekanizmalar içerisinde buluşmadığım bir konuda değerlendirme yapmayayım."

(AS-OK-OK-Y)