Bakan Şener Amasya'da

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Amasya Gezisinin Son Programında İşadamlarıyla Yediği Akşam Yemeğinden Sonra İşadamlarına Seslendi.

Bakan Şener Amasya'da
10.02.2007 22:22 | Son Güncelleme: 10.02.2007 22:22

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Amasya gezisinin son programında işadamlarıyla yediği akşam yemeğinden sonra işadamlarına seslendi.

Amasya Valisi Celaleddin Lekesiz, Belediye Başkanı İsmet Özarslan, AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Akif Gülle, AK Parti Amasya Milletvekili Hamza Albayrak ve Amasyalı işadamları ile Büyük Otel'de akşam yemeği yiyen Bakan Abdullatif Şener, işadamlarına hitaben yaptığı konuşmasında küreselleşmeden bahsetti. Bakan Abdullatif Şener, "Küreselleşme reddetmek veya kabul etmek değildir, küreselleşme bir vakadır, varolan bir olgudur. Siz bu varolan, ortaya çıkan, reddedip veya kabul edip şeklini ve biçimini değiştiremeyeceğiniz hadise karşısında nasıl tavır alacaksınız, bunu nasıl yönlendirecek ve yöneteceksiniz, buna bakmak zorundasınız" dedi.

İşadamlarına bazı öğütler veren Bakan Şener, "Eğer dünyadaki en kaliteli ve ucuz malı üretmiyorsanız, fabrikanızın bulunduğu mahalleye bile mal satamazsınız. Eski kurallarda yok artık, şimdi Dünya Ticaret Örgütü kuralları var. Dünya Ticaret Örgütü kurallarına uyarsan uyarsın, uymazsan dünyada ikinci sınıf ülke olursun, ürettiğin tek gramlık malı hiçbir yere satamazsın" diye konuştu.

(DY-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title