Bakan Şahin Palandöken'de

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Palandöken'de Ayaklarına Geçirdikleri Kornişle Kaymaya Çalışan 4 Çocuğa Kayak Takımı Aldırarak Çocukları Sevindirdi.

Bakan Şahin Palandöken'de

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Palandöken'de ayaklarına geçirdikleri kornişle kaymaya çalışan 4 çocuğa kayak takımı aldırarak çocukları sevindirdi.

2011 Dünya Üniversite Kış Oyunları'nın yapılacağı Erzurum'da, hazırlıkları yerinde tespit etmek ve yetkililerle değerlendirmeler yapmak için geçtiğimiz Cuma günü Erzurum'a gelen Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Palandöken'de kayak yapmanın tadını çıkardı. Daha sonra dün başlayan ve bugün sona eren 1. Kış Oyunları'nın ödül törenine katılan Şahin, başarılı kayakçılara ödül verdi.

Törende konuşan Bakan Şahin, Türk sporcularının hedefinin Dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılmak olması gerektiğini belirterek, "2011 kapsamında birçok son model tesisler Erzurum'a yapılacak. Ancak şunu unutmayalım ki, başarılı sporcular olmadığı taktirde son model tesislerin de pek fazla anlamı olmaz" dedi.

Bakan Şahin, konuşmasının ardından '4 çocuğun hikayesi' diyerek tören alanına kırsal kesimde büyüyen 4 çocuğu çağırdı. Bakan Şahin, bu çocukların dün kornişlerle, kartonlarla kayak yaptıklarını belirterek "Kayak yapmayı çok seviyorlar, ancak ailelerinin maddi imkansızlıkları dolayısıyla kayak takımları olmamış. Baktım kayak yapanları izliyorlar ve kendi yöntemleriyle kayıyorlar. Biraz konuştuk, bana durumu anlattılar. Bende Gençlik ve Spor İl Müdürü'ne bu çocuklara kayak takımı ve üst almalarını söyledim. Bugün bu çocuklarında kayak takımları oldu. Bundan sonra bu çocuklara da lisans çıkartılıp başarılı kayakçı olmaları için çaba sarf edilecek"

Kayak takımlarına kavuşan 4 çocuk ise Bakan Şahin'e teşekkür etti.

Bakan Şahin, ödül töreninin ardından Erzurum'dan ayrıldı.

BAŞARILI KAYAKÇILAR

Bugün sona eren 1. Kış Oyunları'nda ilk üçe giren kayakçılar:

Alp Disiplini Slalom erkekler: 1. Ömer Taşkesenlioğlu (Erzurum), 2. Levent Taş (Kars), 3. Rıdvan Delikaya (Erzurum)

Alp Disiplini Slalom bayanlar: 1.Fatmanur Gül (Erzurum), 2 . Esra Yalçın (Bitlis) , 3.Gül Karta (Erzurum)

Büyük Slalom erkekler: 1. Batuhan Kurem (Bitlis), 2 . Levent Taş (Kars), 3. Onur Güler (Bitlis)

Büyük Slalom bayanlar: 1 - Fatmanur Gül (Erzurum), 2 - Gül Karta (Erzurum), 3 - Esra Yalçın (Bitlis)

Snowboard Slalom erkekler: 1.Yılmaz Batıkan (Erzurum), 2.Halil İbrahim Seylan (Erzurum)

Snowboard Slalom bayanlar: 1. Başak Kılıç (Erzurum)

Takım halinde 828 puan alan Erzurum birinci, 660 puan alan Hakkari ikinci ve 543 puan alan Bitlis üçüncü oldu.

(AA-İRT-MFS-HO-S)

Kaynak: İHA