Bakan Şahin'in Erzurum Ziyareti

Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Palandöken'de Eksi 10 Derecede Düzenlenen Meşaleli Kayak Gösterisini İzledi.

Bakan Şahin'in Erzurum Ziyareti

2011 Üniversite Kış Oyunları'nın Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere bugün akşam saatlerinde Hazırlık ve Düzenleme Kurulu üyeleriyle birlikte Erzurum'a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Palandöken'de eksi 10 derecede düzenlenen meşaleli kayak gösterisini izledi. Gösteri sonunda Bakan Şahin'le meşaleli fotoğraf çektirmek isteyenler karmaşaya neden olurken, bu sırada bazı katılımcılar yanma tehlikesi atlattı.

Sarıkamış'ta incelemelerde bulunduktan sonra karayoluyla Erzurum'a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Palandöken'de organize edilen meşaleli kayak gösterisini eksi 10 derecede izledi. Nefes kesen gösteri sonrasında Bakan Şahin, kayakçıları tebrik etti. Gösterinin ardından Bakan Şahin, kayakçılarla fotoğraf çektirirken, bu sırada diğer katılımcıların da fotoğraf çektirmek istemeleri kısa süreli karmaşaya neden oldu. Yaşanan karmaşada bazı katılımcılar rüzgarında etkisiyle meşalelerden sıçrayan kıvılcımlarla yanma tehlikesi atlattı. Bu sırada Bakan Şahin, gazetecilere dönerek, "Siz şimdi, 'Bakan yandı' yazarsınız" esprisini yaptı. Daha sonra Bakan Şahin, kayakçılardan aldığı meşalelerle beraberindekilerle birlikte gazetecilere poz verdi. Bakan Şahin, bu sırada "2011 meşalesi bu" dedi.

Gösterinin tamamlanmasının ardından Bakan Şahin, Hazırlık ve Düzenleme Kurulu üyeleriyle birlikte Palan Oteli'nde tertip edilen toplantıya geçti. Basına kapalı gerçekleştirilen Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı'nın başkanlığını Bakan Mehmet Ali Şahin yaparken, diğer katılımcılar şu isimlerden oluştu:

"Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, Erzurum Valisi Celalettin Güvenç, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz, TRT Genel Müdürü Ali Güney, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Maliye Müsteşarı Hasan Basri Aktan, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Kutlu, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak, Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Abdulkadir Dökmeci, Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir."

(AA-İRT-KÇ-S)