Bakan Pekcan'dan İş Yapma Kolaylığı Endeksi değerlendirmesi

Bakan Pekcan'dan İş Yapma Kolaylığı Endeksi değerlendirmesi

24.10.2019 14:36 | Son Güncelleme: 24.10.2019 14:36
Bakan Pekcan'dan İş Yapma Kolaylığı Endeksi değerlendirmesi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin, Dünya Bankasının açıkladığı İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde bir önceki rapora göre 10 sıra yükselerek 33. sıraya ulaştığını belirterek, "Yakaladığımız bu ivmeyle gelecek raporda ilk 20 ülke arasında yer alma hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin, Dünya Bankasının açıkladığı İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde bir önceki rapora göre 10 sıra yükselerek 33. sıraya ulaştığını belirterek, "Yakaladığımız bu ivmeyle gelecek raporda ilk 20 ülke arasında yer alma hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Dünya Bankasının açıkladığı İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde (Doing Business Index) Türkiye'nin bir önceki rapora kıyasla 10 sıra yükseldiğini, 190 ülke arasında 33. sırada yer aldığını hatırlattı.

Türkiye'nin son iki yılda 60. sıradan 33'üncülüğe çıkarak etkileyici bir performans ortaya koyduğuna dikkati çeken Pekcan, "Yakaladığımız bu ivmeyle gelecek raporda ilk 20 ülke arasında yer alma hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title