Bakan Özak; Trabzonspor Bu Sene Daha Ümitli Daha Heyecanlı

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor'un Bu Sene Daha Çok Ümitli ve Daha Fazla Heyecanlı Olduğunu Söyledi. Bakan Özak, Milletvekilleri, Bürokrat ve İşadamlarıyla Trabzonspor'un Bolu'nun Gerede İlçesindeki Kampını Ziyaret Etti. Yönetimden, Takım Hakkında Bilgi Alan Özak, Bir Süre Bordo Mavili Ekibin Antrenmanını İzledi.

Bakan Özak; Trabzonspor Bu Sene Daha Ümitli Daha Heyecanlı

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor'un bu sene daha çok ümitli ve daha fazla heyecanlı olduğunu söyledi. Bakan Özak, milletvekilleri, bürokrat ve işadamlarıyla Trabzonspor'un Bolu'nun Gerede ilçesindeki kampını ziyaret etti. Yönetimden, takım hakkında bilgi alan Özak, bir süre bordo mavili ekibin antrenmanını izledi.

Bakan Özak'a kampı izlemeye gelen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bakan Özak, ailesiyle birlikte kampı izlemeye gelen çocuklarla futbol topuyla hareket gösterdi. Antrenmanı izlemeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özak, Trabzonspor'un çalışmalarını yakından izlemek ve takıma moral vermek için geldiğini söyledi. Bakan Özak, "Kampa moral vermek ve birlikte olmak için geldik. Takımı bugün yüz kişiye yakın bir grupla ziyaret ettik. Buradaki havayı görünce çok mutlu olduk." dedi.

Bakan Özak, Trabzonspor'un çok sayıda yeni oyuncu transfer ettiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Takım tam kadro antrenmanlara başladı bu büyük bir avantaj. Ama dezavantajı da var, çünkü hepsi yeni oyuncu. Bunun için bir kaynaşma dönemi gerekiyor. Ben inanıyorum çok iyi bir iyi bir kolej takımı havasında takım ruhu havasında önümüzdeki sezona Trabzonspor hazır girecek. Trabzonspor'umuz bu yıl daha çok ümitli, daha fazla heyecanlı sonuç ne olursa olsun biz takımımız önünde ve arkasında olacağız. Trabzon'un dışındaki Trabzonsporlular ve Trabzonsporlu olmayan sporseverlerde takımın çok başarılı olmasını istiyor."

ÖZAK: ÇOK TRANSFERDE TAKIM EKSİK DEMEKTİR

Trabzonspor'un yaptığı transferleri değerlendiren Bakan Özak: "Şimdi bir takım çok transfer yapıyorsa, bu şu demektir takım eksik demektir. Trabzonspor takımındaki eksikleri hoca ve yöneticiler tespit etmişler. Yurt içinden ve yurt dışından inanıyorum ki iyi transferler yapıldı. Ama çok transfer eşittir çok başarılı olmayabilir. Bu bakımından yönetime, teknik ekibe çok destek vermek gerekiyor. Türkiye'den iyi isimler genç isimler alındı. Bir yıllık iki yıllık takım değil, altı yedi yıllık takım oluşturuldu. Allah kaza bela sakatlık vermezse sonuçlar iyi olur. Örneğin Fenerbahçeli David'in ayağı kırıldı. Çok geçmiş olsun diyorum. Bu talihsizlikler inşallah yaşanmaz. Avrupa'dan gelen transferleri tanımıyoruz göreceğiz. Sabretmek gerekiyor. Avrupalı oyuncu takıma gelince çok iyi oynayabilir bir adaptasyon dönemi gerekir. Bizim onlara yardımcı olmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

TRABZONSPOR'DAKİ 61 NUMARALI FORMA

Bakan Faruk Özak, takımda 61 numaralı formanın kimin giymesi gerektiği yönünde sorulan soruyu şöyle yanıtladı: "Trabzonspor'dan önemli olan şudur, 61 Gökdeniz'di şimdi kim giyebilir. Şuanda kadroda Trabzonsporlu oyuncu sayımız az. Önümüzdeki dönemde biraz daha artar, alt yapıdan gelen oyuncular olabilir. Şunu söylemek lazım Fatih ve Gökdeniz'in Trabzonspor'a çok önemli katkıları oldu. Bunlar değerli oyuncular hepsine biz teşekkür ediyoruz. Madden ve manevi olarak çok önemli değerler kattılar. Gittikleri takımlarda başarılar diliyoruz. Gönül ister ki onlarda bu takımda olsunlar, olmadı. İnşallah Trabzonspor'un altyapısında ve Trabzon'dan Karadeniz'den ülkemizden iyi oyuncular çıkar. Bu formayı layıkıyla taşırlar."

ÖZAK: BENİM DÖNEMİMDEKİ JENERASYON TEKRAR YAKALANACAK

Kendileri dönemindeki başarılı jenerasyonun tekrar yakalanacağına inandığı belirten Özak, şunları söyledi: "Biraz önce küçük bir çocuk gördüm, top oynayışına hayran kaldım. Şu var Futbol Federasyon Başkanı Hasan Doğan'a buradan tekrar rahmet diliyorum. Çok kısa zamanda çok büyük hedefler ortaya koydu. Çok değer verdiğimiz bir insandı. Onun hedefi şuydu akademilere okullara futbolu sokmak. Şunu diyordu, 150 belirlenen yere dünyanın en iyi antrenörlerini getireceğim alt yapıya. Altyapıda spor yapma yaşı dört yaşına indi. Altyapı bambaşka bir olay. Pedagojik psikolojik, kültürel bir hadise. Dünyanın en iyi teknik adamlarını altyapıda Türkiye'de taşıyabilirsek, Trabzon bundan en fazla yararlanabilen şehir olur. Sabırla en az on sene sabretmek lazım. Mevcut arkadaşları iyi yönlendirmemiz lazım. Bizim dönemde tabi ki bu kadar şehir dışına taşmamıştı. Bırakın yurt dışına Trabzon dışına bile taşmamıştı. Ama şu bir gerçek bir İskender'i bir Orhan'ı bir Tolunay'ı ve Abdullah'ı düşünürseniz, onlarda Trabzonspor'a çok büyük katkılarda bulundu. Önemli olan takımın iyi olması ve sahada bizi temsil etmesi. Küresel bir dünya var, bizimde buna ayak uydurmamız gerekiyor. Ama Trabzon'da herkes Trabzonlu futbolcuya koşarken, bizimde bunun değerini iyi bilmemiz lazım."

Bakan Faruk Özak, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları için 40 milyon YTL para ayrıldığını belirterek, "Tesisler yapılıyor. Atletimiz pistinin etrafına bir tribün, 5 bin kişilik salon, uluslararası yüzme havuzu. Avni Aker 2011 için yeter. Çünkü orada bir açılış olacak. Trabzon'daki ve Karadeniz'deki tesisler bu olimpiyatlar için yeterli. Ama Akyazı tesislerimizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yalnız Trabzon'da değil Bursa, Konya ve Antalya'da şehir içindeki stadların şehir dışına taşınması. Avni Aker'de iyileşiyor, bu sene Trabzonspor'a daha iyi hizmet verecek." dedi.

Kaynak: CHA