Bakan Özak Trabzon'da

Bakan Özak Trabzon'da

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, "30 Yıllık Dostum" Dediği Ahmet Hilmi İmamoğlu'nun Cenaze Törenine Katılmak İçin Geldiği Trabzon'da, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Teşkilatı'nın Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı.

Bakan Özak Trabzon'da

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, "30 yıllık dostum" dediği Ahmet Hilmi İmamoğlu'nun cenaze törenine katılmak için geldiği Trabzon'da, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Teşkilatı'nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Bakan Özak, beraberindeki aslen Trabzonlu olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen'le birlikte AK Parti Trabzon İl Teşkilatı'nın yönetim kurulu toplantısına katıldı. Bakan Özak, burada yaptığı konuşmada, Trabzon için önemli bir değer olan kadim dostu İmamoğlu'nun kaybından son derece derin bir üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Ömrünü, geleceğin yöneticileri olacak gençleri eğitimli, vatan millet sevgisiyle dolu bireyler olarak yetiştirmeye adamış olan kardeşim İmamoğlu'nun kaybı beni derinden yaraladı. Ancak inanıyorum ki, Trabzon onun bıraktığı eserler olan gençlere ve sanatçı ruha sahip çıkacaktır" diye konuştu.

Trabzon'un önemli bir tarih ve sanat kenti olduğuna işaret eden Bakan Özak, tarihi dokusu ve yetiştirdiği değerlerle köklü bir yerleşim merkezi olan Trabzon'un özellikle tarihine ve bu tarihiyle daha birçok değerlerini yaşatmada öncüler olan sanatçılarına sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Bu anlamda faaliyetlerine bir süre önce başlayan Trabzon'daki kültür ve sanat çevrelerini bir çatı altında toplayan Trabzon Sanatevi'ne destek verilmesi gerektiğini dile getiren Özak, AK Parti'li yöneticilerin haftada bir kez de olsa çaylarını Trabzon Sanatevi'nde içmelerini istedi.

Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ise konuşmasında, daha önce bölge koordinatörü olmasının yanı sıra memleketi olması nedeniyle de sıkça geldiği Trabzon'un AK Parti iktidarında önemli yatırımlara kavuştuğunu görmenin kendisini sevindirdiğini söyledi.

(BK-ÖS-NÇ-Y)

Kaynak: İHA