Bakan Müezzinoğlu, "Öldürenin De, Ölenin de 'Allah Allah' Dediği Bir Dönemde El Hazin'i Anıyoruz"

Bakan Müezzinoğlu, "Öldürenin De, Ölenin de 'Allah Allah' Dediği Bir Dönemde El Hazin'i Anıyoruz"

16.05.2017 19:24 | Son Güncelleme: 16.05.2017 19:24

Bakan Müezzinoğlu, "Öldürenin de, ölenin de 'Allah Allah' dediği bir dönemde El Hazin'i anıyoruz"SİİRT - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Siirt'te düzenlenen "Şeyh Muhammed El Hazin Sempozyumu"na katıldı.

Bakan Müezzinoğlu, "Öldürenin de, ölenin de 'Allah Allah' dediği bir dönemde El Hazin'i anıyoruz"

SİİRT - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Siirt'te düzenlenen "Şeyh Muhammed El Hazin Sempozyumu"na katıldı. Bakan Müezzinoğlu, "Öldüren de, ölen de 'Allah Allah' diyor. Böyle bir dönemde El Hazin'i anıyoruz" dedi.

Siirt'te, doğumunun 200'üncü yılı nedeniyle "Şeyh Muhammed El Hazin Sempozyumu" düzenlendi. TÜRGEV Emine Erdoğan Konferans Salonu'nda düzenlenen sempozyuma, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Milletvekilleri Yasin Aktay, Osman Destan, Faruk Çatıroğlu, Mehmet Emin Şimşek, Cesim Gökçe, Necip Kalkan, HDP Milletvekili Kadri Yıldırım, ATO Başkanı Gürsel Baran, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve çok sayıda davetli katıldı.

Ebulvefa Camisi imamı İbrahim Çoban tarafından Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan sempozyumda, Şeyh Muhammet El Hazin'in hayatı ve eserlerini konu alan video gösterimi yapıldı.

Sempozyumda konuşan Bakan Müezzinoğlu, "Rabbim ona rahmet eylesin, mekanını cennet olsun. Bizleri de onu ve onun gibilerini anlamayı nasip etsin. Onun yaşadığı dönem esasında medeniyetimizin sendelemeye başladığı dönem oldu. 1800'lü yıllarının sonu, sonrada 1900 yılların acı tabloları bugün ise hemen etrafımıza baktığımızda bazıları, gurur duyarak söylüyor, bazıları da içi kanayarak söylüyor. Öldüren de, ölen de 'Allah Allah' diyor. Böyle bir tabloyu yaşadığımız günlerde, El Hazin'i anıyoruz. Rabbim anmaktan çok anlamayı bilmeyi nasip etsin, anlatabilmeyi nasip etsin" dedi.

3 dilde ilahiler okundu

Konuşmaların ardından Siirt Vakfı Def Grubu tarafından Türkçe, Arapça ve Kürtçe ilahiler söylendi. Yapılan etkinliğin sonunda Bakan Müezzinoğlu ve diğer davetlilere Siirt Üniversitesi ve Siirt Vakfınca çeşitli hediyeler verildi.

Bakandan iş istedi

Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler daha sonra Cumhuriyet Caddesi'nde bir çay bahçesine geçerek, vatandaşlarla sohbet etti. Bu sırada Müezzinoğlu'nun yanına gelen Tahir Kaya adlı engelli bir vatandaş, cebinden çıkardığı su faturasını bakana vererek, ödemesini talep etti. Bakan Müezzinoğlu da faturayı, ödemesi için Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın'a uzattı. Bakan Müezzinoğlu, yanında oturan bir gence ise ne iş yaptığını sordu. Adının Tayfun Çelik olduğu öğrenilen genç ise, işsiz olduğunu belirterek, iş istedi. Müezzinoğlu da, yardımcı olacağını söyledi.

Müezzinoğlu, Siirt Belediyesini de geçerek, ziyaretlerini tamamladı.

Bakan Müezzinoğlu, 'Öldürenin De, Ölenin de 'Allah Allah' Dediği Bir Dönemde El Hazin'i Anıyoruz'
Bakan Müezzinoğlu, 'Öldürenin De, Ölenin de 'Allah Allah' Dediği Bir Dönemde El Hazin'i Anıyoruz'
Bakan Müezzinoğlu, 'Öldürenin De, Ölenin de 'Allah Allah' Dediği Bir Dönemde El Hazin'i Anıyoruz'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bakan Müezzinoğlu, "Öldürenin De, Ölenin de 'Allah Allah' Dediği Bir Dönemde El Hazin'i Anıyoruz" - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.3.2021 02:53:33. #1.14#
title