Bakan Mehmet Şimşek, lunaparkta çocuklar gibi eğlendi

Bakan Mehmet Şimşek, lunaparkta çocuklar gibi eğlendi

Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, açılışını gerçekleştirdiği bir lunaparkta çocuklar gibi eğlendi. Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ve AK Partili milletvekilleri ile oyuncak trene binen Şimşek'in sevinci görülmeye değerdi.

Bakan Mehmet Şimşek, lunaparkta çocuklar gibi eğlendi

Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, açılışını gerçekleştirdiği bir lunaparkta çocuklar gibi eğlendi. Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ve AK Partili milletvekilleri ile oyuncak trene binen Şimşek'in sevinci görülmeye değerdi. Açılışın ardından gazetecilerle sohbet toplantısı yapan Şimşek, Türkiye'nin demokratik atılımları gerçekleştirmesi durumunda 'korkulacak hiçbir şeyin olmadığını' söyledi.

Şimşek, 2 günlük Gaziantep ve Batman gezisinin ilk günü oldukça yoğun geçti. Gün içerisinde çeşitli açılışlara katılan, Gaziantep çarşısını gezerek esnafı ziyaret eden Şimşek, daha sonra Oska Eğlence Merkezi bünyesinde kurulan lunaparkın açılışına katıldı. Şimşek, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Özdemir ve Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, ilçe belediye başkanları ile bürokratların yer aldığı açılışın ardından lunaparkı gezdi. Daha sonra lunaparktaki oyuncak trene binen Şimşek, çocuklar gibi eğlendi. Kamçı, Özdemir ve Mazıcıoğlu ile aynı trene binen Şimşek, kısa süreliğine de olsa çocukluğunu yeniden yaşadı. Şimşek'in sevinci görülmeye değerdi. Merkezdeki sinema salonunu gezen ve Kabadayı filminin fragmanını izleyen Şimşek, akşam yemeğinin ardından ekonomi muhabirleriyle sohbet etti.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇIK; EKONOMİDE İSTİKKAR SÜRER VE DEMOKRASİ GELİŞTİKÇE KORKULACAK BİRŞEY YOK

Gazetecilerin ekonomiye ilişkin sorularını cevaplandıran Şimşek, hükümetin 'dağdan indirme' yasasının fayda sağlayıp sağlamayacağına ilişkin sorusu üzerine şunları kaydetti: "Ekonomik istikrarı sağladığımız ve reformları yaptığımız sürece; demokrasimizde iyileşmeler devam ettirdikçe korkulacak hiçbir şey yok. Tam aksine biz güçleneceğiz. Cazip hale geleceğiz. 10-15 yıl sonra kafamızdaki reformların yüzde 65'ini uygulamaya koyabilirsek ve milli gelir 1 buçuk trilyon dolar olursa; bugün bize burun kıvıran, hakkımızda konuşan birçok kesim (düşüncelerinden) dönecekler. Göreceksiniz. Onun için bizim hem demokrasimizi hem de ekonomimizi sağlıklı ve kalıcı şekilde geliştirmemiz lazım. Ve orda hiç korkulacak bir şey yok. Türkiye'de bütün vatandaşlarımız birinci sınıf vatandaştır. Ben bunu dışarıda da söylüyorum. Burada da söylüyorum. Genel olarak iyileştirme çalışmalarının devamına ihtiyacımız var. Sonra 1. sınıf vatandaş olmak varken başka arayışların anlamı da yok. Onun için özgüvenimizi yüksek tutacağız. Bu memleketin önü açık. Yeter ki, biz pozitif enerjimizi reformlara aktarabilelim. Ve o reformları uygulamaya koyalım. Ve uzun soluklu düşünelim."

Geçmişte de bir takım reformların yapıldığını ancak bunların kalıcı olmadığını söyleyen Şimşek, Türk Ticaret Kanunu'nun çıkması gerektiğini, istihdam paketinin yakın bir zamanda çıkacağını, bunlar gibi bir dizi reformun hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne her türlü hizmetin gittiğini ve gerekli yatırımların gerçekleştirildiğini ifade eden Şimşek, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'yle ilgili kaygılara katılmadığını sözlerine ekledi.

Daha sonra Şimşek ve gazetecilere çif köfte ikram edildi.

Kaynak: CHA