Bakan Koç'un Aydın Ziyareti

Bakan Koç'un Aydın Ziyareti

Çeşitli Açılış ve Ziyaretlerde Bulunmak İçin Yaklaşık 1 Haftadan Beri Aydın'da Bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Bugün İncirliova'nın Bazı Köylerine Ziyaret Gerçekleştirdi ve Açılışlar Yaptı. Açılışlarda Köylülerin Sorunlarını Dinleyen Bakan Koç, Diğer Partilere Nazaran AK Parti Olarak Gönül Rahatlığıyla Vatandaşın Karşısına Çıktıklarını Söyledi.

Bakan Koç'un Aydın Ziyareti

Çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak için yaklaşık 1 haftadan beri Aydın'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bugün İncirliova'nın bazı köylerine ziyaret gerçekleştirdi ve açılışlar yaptı. Açılışlarda köylülerin sorunlarını dinleyen Bakan Koç, diğer partilere nazaran AK Parti olarak gönül rahatlığıyla vatandaşın karşısına çıktıklarını söyledi.

Aydın'ın İncirliova ilçesi Dereağzı köyünde KÖYDES Projesi kapsamında yapılan 500 metre uzunluğundaki parke taşı yolun açılışını yapan Bakan Koç'a, açılış töreni sırasında Aydın Valisi Mustafa Malay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, İl Genel Meclisi İsmail Hakkı Eser, AK Parti Aydın Milletvekili adayları Mehmet Erdem ve Sabahattin Akkın eşlik etti. Bakan Koç, törende yaptığı konuşmasına dün Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen AK Parti Aydın mitingine gösterilen ilgiye teşekkür ederek

başladı. Vatandaşlardan kendilerine destek vermeye devam etmelerini isteyen Koç, vatandaşların zeytinyağı fiyatları ile ilgili sorularını cevaplandırdı. Hükümet olarak dökme zeytinyağı ihracatını engellemek için mücadele verdiklerini açıklayan Koç, verilen destekleme primleriyle zeytinyağı fiyatlarının 6 YTL seviyelerine yükselmesini hedeflediklerini ifade etti.

Yaptığı konuşmanın ardından protokol üyeleri ve köylü kadınlarla birlikte yolun açılışını yapan Bakan Koç, daha sonra ilçeye bağlı Köprüovası köyünde KÖYDES Projesi kapsamında yapılan içme suyu şebekesinin açılışına katılmak üzere bu köye hareket etti. Burada vatandaşlara hitap eden Koç, dünkü mitinge gösterilen ilginin Başbakan Erdoğan'ı çok memnun ettiğini söyledi. Mitinge katılan kadın ve genç nüfus sayısının fazla olmasına dikkat çeken Koç, "Demek ki sunduğumuz bilgiler ve yaptığımız işler, gençler

ve kadınlarımız tarafından algılanıyor. Bu durum bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bize ve sayın genel başkanımıza çok büyük bir bahtiyarlık yaşattınız. Sağolun, varolun" diye konuştu.

AK Parti hükümeti olarak siyasi polemiklerden uzak durduklarının altını çizen Bakan Koç, asla siyesi polemiklerin içerinde olamadıklarını savundu. "Biz üzerimize düşeni yapar, geçeriz" diyen Koç, dedikodusuz, iftirasız ve yalan dolandan uzak olan icraatlarının vatandaşlar tarafından beğenildiğini söyledi. Yaptıkları icraatlar nedeniyle vatandaşların huzuruna alınları açık olarak çıkmayı başardıklarını kaydeden Koç, "Genel başkanımız 59 ili, genel başkan yardımcılarımız ise 20 küsür ili ziyaret edecekler.

Bakın ana muhalefet partisi lideri 39 ili ziyaret edecekmiş ama daha 7 ili ziyaret etti. MHP lideri Bahçeli 81 ilden sadece 7 ili ziyaret edecekmiş ama 3 ili ziyaret etti. Biz gönül rahatlığıyla sizlerin huzuruna geliyoruz. Sizle buluşmalarımız bir bayram havası içinde geçiyor. Şimdi de 22 Temmuz'da demokrasi bayramı yapmaya hazırlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Törende yapılan konuşmaların ardından Bakan Koç, Köprüoavası köyü içme suyu şebekesinin açılışını yaptı. Merkez Dalama beldesindeki domates festivaline katılmak üzere köyden ayrılan Koç, yolu üzerindeki Şirindere ve İkizdere köylerinde kısa süreli molalar vererek köylülerle sohbet etti. Koç, İkizdere köylülerine İkizdere Barajı inşaatından kaynaklanan istimlak sorunu ile ilgileneceğine dair söz verdi.

(DAK-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA