Bakan Koç'tan "Turizm" Değerlendirmesi

Bakan Koç'tan "Turizm" Değerlendirmesi

Aydın'da Bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türk Turizminin Çok Yolda İlerlediğini ve 2007 Yılında 20 Milyar Doların Üzerinde Gelir Beklediklerini Kaydetti.

Bakan Koç'tan

Aydın'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türk turizminin çok yolda ilerlediğini ve 2007 yılında 20 milyar doların üzerinde gelir beklediklerini kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından turizm ve nostalji amaçlı Boğaz Köprüsü'nün yaya trafiğine açılmasını değerlendiren Bakan Atilla Koç, bu faaliyeti olumlu bulduklarını söyledi. Turizmin gelişmesi yönünde ülke genelinde yapılan çalışmalar içerisinde köprünün yaya trafiğine açılmasının sadece bir tanesi olduğunu belirten Koç, bu olumlu düşünceyi de tebrik ettiğini ifade etti. İstanbul'un yanında Antalya, Bodrum, Marmaris, Fethiye, İzmir ve Aydın Kuşadası'nda turizmin hızla geliştiğini ifade eden

Koç, "Bu sene sonunda 20 milyar doların üzerinde turizm geliri elde edeceğiz" dedi.

"MESLEKTAŞIM MEHMET AĞAR HEP GEÇ KALIYOR"

Demokrat Parti (DP) Genel başkanı Mehmet Ağar'ın Antalya mitinginde yaptığı konuşmada turizmle ilgili vaatlerinin hatırlatılması üzerine Bakan Koç, "Onların söylediklerini zaten biz 2 sene önce program haline getirmiştik. Onların daha yeni haberleri oldu bu konulardan. Zaten Mehmet Ağar meslektaşım hep geç kalıyor. Ben zaten 2 yıl önce hazırlanan 2023 yılı programında Türkiye'ye 60 milyon turist hedeflediğimizi söylemiştim. İktidara gelmeyecek olduktan sonra her şey söyleyebilirsiniz" ifadelerini

kullandı.

Özellikle bu ay turizm verilerinde ciddi bir artış beklediklerini de belirten Bakan Koç, "Geçen aylardaki verilerimiz çok iyi ama özellikle bu ay çok daha yüksek bir artış bekliyoruz. Rusya'dan, Ukrayna'dan, Doğu Avrupa ülkelerinden fazla bir artış bekliyoruz. Tek sıkıntımız Almanya'da. Bunu da çözmek için özel tanıtım kampanyaları yapıyoruz. Uzakdoğu'dan, Güney ve Kuzey Amerika'dan artışlar çok sevindirici" dedi.

(İK-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA