Bakan Koç Milli Kütüphane'de Tezhip Sergisi Açtı

Bakan Koç Milli Kütüphane'de Tezhip Sergisi Açtı

Memnune Birkan ve Öğrencilerinin Çalışmalarından Oluşan Karma Tezhip Sergisi Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç Tarafından Açıldı.

Bakan Koç Milli Kütüphane'de Tezhip Sergisi Açtı

Memnune Birkan ve öğrencilerinin çalışmalarından oluşan karma tezhip sergisi Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından açıldı.

Kültür Bakanlığı çatısı altında yetişen 33 öğrenci ve onların öğretmeni Memnune Birkan'ın katıldığı karma tezhip sergisi 16-19 Nisan'da Milli Kütüphane'de görülebilecek.

Bakan Atilla Koç'un açtığı sergide, Koç'a bir tezhip hediye edildi. Eserleri çok beğenen Koç, Mevlana Yılı nedeniyle hazırlanacak kitap için bazı çalışmaların alınmasını önerdi.

Memnune Birkan, bu serginin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bir teşekkür sergisi olduğunu belirterek "Biz aynı kadroyla çok büyük bir sergiye hazırlanıyoruz. Öğrencilerim arasında çoğunlukla öğretmenler, mimarlar ve ev hanımları yer alıyor, çünkü bu sanat çok zaman istiyor" dedi.

Bakan Koç, bir gazetecinin "Ulucanlar Cezaevi ne olacak" sorusuna, "Bilmediğim ve pek ilgilenmediğim konu hakkında yorum yapmak istemem" yanıtını verdi.(ANKA)