Bakan Koç İzmir'de

Bakan Koç İzmir'de

Aksaray'da Öğrencileri Taşıyan Gezi Otobüsünün Bir Kamyonla Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 33 Kişinin Hayatını Kaybetmesi Üzerine İzmir'e Gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İzmir Halkına Başsağlığı Diledi.

Bakan Koç İzmir'de

Aksaray'da öğrencileri taşıyan gezi otobüsünün bir kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 33 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine İzmir'e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İzmir halkına başsağlığı diledi.

İzmir Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerini taşıyan otobüsün Aksaray'da kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybedenlerin acısını yüreğinde hissettiğini belirten Bakan Atilla Koç, "Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Hadise çok üzücü. Maalesef bu tür kazalar ülkemizde sıklıkla yaşanmaktadır. Aydın'a bazı açılışlar ve temel atma törenleri için gelmiştim ve bu üzücü hadiseyi duyunca bir Egeli olarak, bir İzmirli olarak ilk işimiz, buraya gelerek kaybettiğimiz çoçuklarımızın okulunu görmek oldu. Aynı zamanda İzmir halkına başsağlığı dilemek için buraya geldim. Ben eminim ki Eşrfepaşa'da komşuluk ilişkileri devam ediyordur. Komşuluk ilişkişeri çok gelişmiştir. Bu üzücü olayın acıları İzmir'de bir dayanışma içerisinde atlatılacaktır. Tüm Türkiye'nin başı sağolsun" dedi.

Bir gazetecinin 'Ölenlerin ailelerine devlet tarafından yardım yapılıcak mı?' sorusu üzerine Bakan Koç, "Şu anda bu konu hakkında bi şey diyemem ama kesinlikle bir komisyon kurulup bu ailelere yardım yapılacaktır. Bundan adım gibi eminim. Sanırım bu konuyla ilgili Salı günü bir toplantı düzenlenecek ve orada ne yapılacağına karar verilecek. Zaten olay yerinde Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanımız Mehmet Ali Şahin ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ incelemelerini yapmaktadırlar. En kısa zamanda bu acı olayın yaralarını sarmaya çalışacağız. Çok üzgünüm, bütün Türkiyemizin başı sağolsun" diye konuştu.

Çok üzgün olduğu gözlenen Bakan Koç, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Aydoğan ile yaptığı görüşmenin ardından İzmir Zafer İlköğretim Okulu'ndan ayrıldı.

(KA-YK-OK-Y)

Kaynak: İHA