Bakan Kavaf, Denizli'de Kendi Ailesinden Önce Huzurevini Ziyaret Etti

Bakan Kavaf, Denizli'de Kendi Ailesinden Önce Huzurevini Ziyaret Etti

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Denizli'de Kendi Evinden Önce Huzurevini Ziyaret Etti. Kavaf, Bakan Olduktan Sonra İlk Ziyaretini Seçim Bölgesi Denizli'ye Yaptı. Valilik ve Belediye'nin Ardından Huzurevi ve Çocuk Yuvasını Ziyaret Eden Bakan Kavaf, Çocuk ve Yaşlılarla Tek Tek İlgilendi.

Bakan Kavaf, Denizli'de Kendi Ailesinden Önce Huzurevini Ziyaret Etti

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Denizli'de kendi evinden önce huzurevini ziyaret etti. Kavaf, bakan olduktan sonra ilk ziyaretini seçim bölgesi Denizli'ye yaptı. Valilik ve Belediye'nin ardından Huzurevi ve çocuk yuvasını ziyaret eden Bakan Kavaf, çocuk ve yaşlılarla tek tek ilgilendi. Yaşlılara hitaben bir konuşma yapan Bakan Kavaf, "Hepiniz benim birer annem ve babamsınız. Denizli'ye öğlen saatlerinde geldim ama henüz daha annemi ve babamı görmek için gitmedim eve. Devletin esas vazifesi çocuğuna, yaşlısına, hastasına, engellisine sahip çıkmaktır. Kendi ayakları üzerinde duramayan ya da kendine yetemeyen insanlarına sahip çıkmaktır. Çocuklarımıza bu hasretleri mutlaka aşılamamız gerekir." dedi.

Huzurevinde yaşlıların rahat ve konfor içerisinde yaşıyor olduğunu görmenin kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayan Bakan Kavaf, "Huzurevimiz Türkiye'nin en güzel huzurevi. 5 yıldızlı huzurevi haline getiren Belediye başkanımız Nihat Zeybekci'ye, hayırseverlere ve valilik mensuplarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin rahat ve huzurlu yaşam sürmenizi sağlamak bizim görevimiz, bizim sorumluluğumuzdur. Bunu sağlamak için biz bu makamlardayız. Vatandaş hiç kimseye kendini ayrıcalıklı ve imtiyazlı hissetsin diye oy vererek bir yere getirmez." diye konuştu.

Makamlara problem çözmek için gelineceğini vurgulayan Kavaf, "Omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız. Sizleri en iyi şekilde rahat ve huzurlu olarak huzur içerisinde hayatınızın bundan sonraki kısmını sürdürmeniz için emrinizdeyiz, ellerinizden öpüyorum." şeklinde konuştu.

(CİHAN)