Bakan Güneş Diyarbakır'da

Bakan Güneş Diyarbakır'da

'Seçim Güvenliği Bölge Toplantısı'na Katılmak Üzere Diyarbakır'a Gelen İçişleri Bakanı Osman Güneş, İdare Olarak Herkese, Her Özel ve Tüzel Kişiye Eşit Mesafede Olacağını Söyledi.

Bakan Güneş Diyarbakır'da

'Seçim güvenliği bölge toplantısı'na katılmak üzere Diyarbakır'a gelen İçişleri Bakanı Osman Güneş, idare olarak herkese, her özel ve tüzel kişiye eşit mesafede olacağını söyledi.

Siirt'te çıkan çatışma 6 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi nedeniyle ertelenen 'Seçim güvenliği bölge toplantısı', İçişleri Bakanı Osman Güneş, 14 ilin valisi, emniyet müdürleri ve jandarma il komutanlarının katılımıyla gerçekleşti. Class Otel'de yapılan toplantıda konuşan Osman Güneş, idare olarak herkese, her özel ve tüzel kişiye eşit mesafede olacaklarını belirterek, "Siyasi partilerin ve adayların herhangi bir baskıya ve kısıtlamaya maruz kalmadan kanunlar çerçevesinde propaganda ve benzeri

çalışmalar yapmaları ve seçmenlerin oylarını serbestçe kullanmaları için gerekli tedbirleri bakanlık olarak almak durumundayız. Alacağımız her türlü önlemi, yasalara dayanarak verilen emirlere uygun bir şekilde alacağız. Mutlaka aldığımız bu tedbirleri kararlılıkla uygulayacağız. Başarıya ancak eğitimli personelle ulaşabileceğimizi düşünerek, görevlilerin eğitimi konusuna mutlaka büyük önem verilmelidir. Siyasi parti temsilcileriyle alacağımız önlemlere yardımcı olmalarını sağlamak için toplantılar

yapıp onlarla görüşebiliriz. Bu aynı zamanda uygulamalarımızın doğruluğunu ve tarafsızlığımızı kabul ettirme ortamını da sağlayacaktır" dedi.

Toplantı basına kapalı olarak devam ediyor.

(SK-FA-NÇ-Y)