Bakan Güllüce: "Dünyaya Karşı Bir Medeniyet Sunulacaksa O Medeniyet Türkiye'den Çıkar"

Bakan Güllüce: "Dünyaya Karşı Bir Medeniyet Sunulacaksa O Medeniyet Türkiye'den Çıkar"

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce Tuzla’da, Marmara Oltulular Derneği tarafından düzenlenen “Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi’ne” katıldı.

Bakan Güllüce:

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce Tuzla'da, Marmara Oltulular Derneği tarafından düzenlenen "Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi'ne" katıldı. Bakan Güllüce, devleti temsil eden unsurlardan 1'inin eksik kalması durumunda milletin kadavra olacağını belirterek, "Dünyaya karşı bir medeniyet sunulacaksa o medeniyet Türkiye'den çıkar" dedi.

Marmara Oltulular Derneği tarafından Tuzla DoubleTree by Hilton Hotel'de, "Kuruluş ve Kurtuluş Gecesi' düzenlendi. Geceye, Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce'nin yanı sıra Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, dernek başkanı, iş adamları ve davetliler katıldı. Gece bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla'da dernek olarak buluşma geleneğini sürdürmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Başkan Yazıcı, "Hemşehri derneklerini birlik ve beraberlik ve bir metropol içerisinde yaşarken her zaman iyi günde ve kötü günde o güzel dayanışmanın en güzel örneğini sergilemek için bu işe gönül veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"ALTERNATİF BİR MEDENİYET BU TOPRAKLARDAN ÇIKACAKTIR"

Bütün dünyanın müttefik olduğu hemfikir olduğu, devletin ve milletin bekası için olması gereken 2 şart olduğunu ifade eden Bakan İdris Güllüce ise, "Bir tanesi yerli kalan, diğer ise çok üretendir. Yerli kalmazsanız çok üretseniz de para etmiyor, zengin olsanız da para etmiyor, devletin ve milletin bekası olmuyor. Bütün dünyanın yerli kültürünü yok eden bir savaşı ve bir kültür istilası var. Bütün yerli değerleri yok eden ve kendi tarihi, kimliği ve inancıyla uyuşmayan dayatma olan propagandayla ikna edilen bir hayat tarzı ve yok oluş tarzı var. O yüzden de başka devlet olamamışların da buna direnci yok. Bize devlet ve millet geleneği olan küresel bir güç olarak baktılar. Bundan sonra da sadece bölgesel değil küresel güç olmayı gerçekleştirecek olan bir ülkeyiz. Bizim farklılığımız var. Müslüman ülkelere baktığınızda hiçbirisinin bizim gibi köklü geçmiş devlet geleneği yoktur. Bunları dünyaya katacak bir medeniyette yok. Eğer galip medeniyete karşı alternatif bir medeniyet verilecekse o da bu topraklarda çıkacaktır. Bütün dünyadaki Müslümanlar, dünyaya yeni bir medeniyet bunlar sunar demiyor. Bizim 80 milyon nüfusumuz var ama dünyaya karşı bir medeniyet sunulacaksa daha insani ve ahlaki bir şekilde insanların barış ve huzur içerisinde yaşatacak bir şey sunulacaksa o da Türkiye'den çıkar diyorum" dedi.

"Bugün Anadolu'da bizim bir ilçemiz olan yerde devlet kuracak kadar bizde devlet kuracak potansiyel var" diyen Bakan Güllüce, "Biz hiç bağımsız olmaz değiliz, bunu ordu gerçekleştirdi. Bakın biz devletsiz kaldığımızda bir ilçemizle devlet kurarak bağımsızlığımızı ilan ederiz. Devleti milletin bekası ve devleti temsil eden ana unsurlar, dil, din, tarih şuuru ve musikidir. Allah bunlardan bizi ayırmasın. Bunlardan 1'i eksik olunca o millet değil kadavra olur. Bu topraklar Anadolu kıtası tekin topraklar değildir. Buralarda kendiniz kalmaz da, güçlü bir ekonomi ve devletiniz olmazsa bu topraklar tekin değildir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dernek başkanı Bakan Güllüce'ye tablo takdim etti. Ardından protokol sahnede hatıra fotoğrafı çektirdi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA