Bakan Güler, Uzan'la Görüştüğü İddialarını Doğruladı

Bakan Güler, Uzan'la Görüştüğü İddialarını Doğruladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Cem Uzan'la Görüştüklerini Ancak Görüşme Talebinin Kendilerinden Değil, Cem Uzan'dan Geldiğini Belirtti.

Bakan Güler, Uzan'la Görüştüğü İddialarını Doğruladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Cem Uzan'la görüştüklerini ancak görüşme talebinin kendilerinden değil, Cem Uzan'dan geldiğini belirtti.

Güler, MÜSİAD'ın iftar yemeği çıkışında gazetecilerin bugünkü bir köşe yazısında, Cem Uzan ile görüştüğü haberinin hatırlatılması üzerine, gazetelerde farklı şeyler yazıldığını ancak kendilerinin bir görüşme talebi olmadığını söyledi. Görüşme talebinin Cem Uzan'dan geldiğini ve bu talebi yazılı olarak istediklerini belirten Güler, ayrıca bir de yetki belgesi istediklerini kaydetti. Güler, "Bunu da arkadaşlarımız değerlendiyor. Evet görüştük ama talep onlardan geldi. Geçtiğimiz hafta görüştük" dedi.

Güler, tahkim davası süren Libananco şirketinin 'Özel bir raporla, 'Çukurova ve Kepez Elektrik'in imtiyaz hakkını eski sahibine geri verin, davadan vazgeçelim' dedikleri yönündeki haberin doğruluğunun sorulması üzerine, "Böyle birşey söz konusu değil. Bize böyle bir talep gelmedi. Kendilerinden gelen bir taleple görüşme yaptık. Başka bir gelişme yok. Tahkim de sürüyor" diye konuştu. Anlaşma için şirketin talebinin olup olduğunun sorulması üzerine Bakan Güler, "Bunlar kendilerinden yazılı geldiği ve

arkadaşlarımız henüz değerlendirmediği için açıklama yapamam. Ancak altını çizmek istiyorum ki, talep bizden gelmedi, onlardan geldi. Talep üzerine kendileriyle görüştük" diye konuştu.

(MÜG-OK-Y)

Kaynak: İHA