Bakan Güler'den Havaalanı Müjdesi

Bakan Güler'den Havaalanı Müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi Güler, Ordu'ya Havaalanı Yapılmasına Taraftar Olduğunu Belirterek, "Sürprizimizi Bekleyin" Dedi.

Bakan Güler'den Havaalanı Müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi Güler, Ordu'ya havaalanı yapılmasına taraftar olduğunu belirterek, "Sürprizimizi bekleyin" dedi.

AK Parti hükümeti olarak sivil havacılık alanında önemli adımlar attıklarını, 2002 yılında 8.6 milyon olan uçakla seyahat eden yolcu sayısının 2006 yılında 29 milyona ulaştığını, daha önce kapanan veya üzerinde hayvanların otladığı havaalanlarını yeniden modernize ederek uçuşa hazır hale getirdiklerini belirten Bakan Güler, bugün gelinen noktada Ordu ve Giresun'un havaalanı kaldıracak duruma geldiğini söyledi. Yıllar önce Gülyalı ilçesinde denizi doldurarak bir çalışma yapıldığını, 2001 krizi nedeniyle

ise bu projenin rafa kaldırıldığını hatırlatan Bakan Güler, "Benim hizmet yapma tarzım başkalarından ayrıdır. Ben bir yatırımı garanti etmeden bunun hakkında konuşmam. Havaalanı projesini gerçekleştirmek üzere girişimlerimiz devam etmektedir. Bundan önceki büyük hizmetlerimiz gibi havaalanı konusunda da sürprizimizi bekleyiniz" dedi.

(MAK-SA-CC-Y)