Bakan Gül Karaman'da Halka Seslendi

Bakan Gül Karaman'da Halka Seslendi

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, CHP'nin Halkın Cumhurbaşkanını Seçmesini Tehlike Olarak Gördüğünü ve Bunu Bozdurmak İçin Anayasa Mahkemesi'ne Gittiğini Söyledi.

Bakan Gül Karaman'da Halka Seslendi

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, CHP'nin halkın cumhurbaşkanını seçmesini tehlike olarak gördüğünü ve bunu bozdurmak için Anayasa Mahkemesi'ne gittiğini söyledi.

Bakan Gül, partisi tarafından Karaman'ın Aktekke Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Abdullah Gül, bundan 4.5 yıl önce insanların yarın ne olacağını bilemediğini belirterek, "O zaman Türkiye'yi yönetenler, ulusun derdine çare olmak için iktidar oldular ama kendi dertlerine bile derman olamadılar. O zamanki kara bulutları defetmek için bizi iktidar yaptınız. Biz de gece gündüz çalıştık. Artık ülkeye bereket geldi ve yatırımlar hız kazandı. Karaman'da Karamanoğlu Mehmet Bey

Üniversitesi kuruldu. Biz halkı kandırmak için vaatlerde bulunmuyoruz. Halkın cumhurbaşkanını seçmesini tehlike olarak gördüler ve CHP bunu bozdurmak için Anayasa Mahkemesi'ne gitti. Halka güvenmiyorsanız, o zaman isminizdeki 'halk' sözcüğünü düşürün. Çankaya benim olmayacak, milletin olacak. Gösterdiğiniz teveccühe teşekkür ediyorum. Buradaki 3 vekilimiz de seçilirse bu oyunlar bitecek" diye konuştu.

(MD-FM-OK-Y)