Adalet Bakanı Gül'den MİT'in Yakaladığı Yusuf Nazik İçin Açıklama: Hak Ettiği Cezayı Alacaktır

Adalet Bakanı Gül'den MİT'in Yakaladığı Yusuf Nazik İçin Açıklama: Hak Ettiği Cezayı Alacaktır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Reyhanlı saldırısı faillerinden Yusuf Nazik'in, MİT tarafından yakalanıp, Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili, "Başarılı bir operasyon olmuştur. Bağımsız yargı hak edene, hak ettiği cezayı verecektir." dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 53 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısının faillerinden Yusuf Nazik'in, MİT tarafından Suriye'de yakalanıp, Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Başarılı bir operasyon olmuştur. Bağımsız yargı hak edene, hak ettiği cezayı verecektir" ifadelerini kullandı.

BAKAN GÜL'DEN YUSUF NAZİK OPERASYONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Konya Valiliğini ziyaret eden Adalet Bakanı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den Yusuf Nazik Açıklaması: Hak Ettiği Cezayı Alacaktır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Reyhanlı saldırısı faillerinden Yusuf Nazik'in, MİT tarafından yakalanıp, Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili, "Başarılı bir operasyon olmuştur. Bağımsız yargı hak edene, hak ettiği cezayı verecektir" dedi.

Abdülhamit Gül, 2013 yılında, 53 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik'in, MİT operasyonuyla Suriye'nin Lazkiye kentinde yakalanarak, Türkiye'ye getirilmesine ilişkin açıklama yaptı. Yargının, hak edilen cezayı vereceğini vurgulayan Bakan Gül, şunları söyledi:

"FAİLLER ELBETTE HAK ETTİĞİ CEZAYI ALACAKTIR"

"MİT Başkanlığının başarılı bir operasyonu ile Reyhanlı saldırısının faili olarak aranan firari şahıs, Türkiye'ye getirildi ve yargı organlarına teslim edildi. Reyhanlı saldırısı, bizim canımızı yakan, vatandaşlarımızı kaybettiğimiz acı bir hadiseydi. Bunun üzerine yapılan yargılamada 9 sanık, 53 kez ağırlaştırılmış müebbet ve diğer suçlardan hapis cezasıyla cezalandırılmıştı. İsmi geçen Yusuf Nazik firariydi. Bu kişi ile ilgili de Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi ayırma kararı vermişti. 2018/351 esas sayılı dosyada, bu dosyanın görülmesine yönelik bir karar vardı. Yargılama yine aynı karar üzerine Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam edecektir. Failler, elbette hak ettiği cezayı alacaktır. Başarılı bir operasyon olmuştur. Devletimiz, suçlu neredeyse hangi terör örgütü ise sonuna kadar elbette takibini yapacak ve bağımsız yargı da hak edene, hak ettiği cezayı verecektir."

Kaynak: DHA