Bakan Gönül'ün Çankırı Ziyareti

Bakan Gönül'ün Çankırı Ziyareti

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Günü Birlik Gezi ve İnceleme İçin Çankırı'ya Geldi.

Bakan Gönül'ün Çankırı Ziyareti

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, günü birlik gezi ve inceleme için Çankırı'ya geldi.

Vali Ali Haydar Öner'i makamında ziyaret eden Bakan Gönül'e Çankırı ile ilgili kısa bir brifing verildi. Brifingde silah fabrikasının kapasitesinin artırılmasını talep eden Öner, F-35 savaş uçağı üretim projesine talip olduklarını ve fabrikanın özel sektör siparişlerini alabilmesini istediklerini kaydetti. Duble yol, TETEK (E-80) karayolu, Yıldıztepe Turizm Merkezi, Tuz Mağarası Kristal Art Galeri, Hamzalı ve Koyunbaba barajları, Çerkeş ve Şabanözü Organize Sanayi Bölgeleri hakkında bilgi veren Vali Öner, bu projelerin tam anlamıyla faaliyete geçmesi için destek istedi.

Bakan Gönül, valilik ziyaretinden sonra Belediye Başkanı İrfan Dinç'i makamında ziyaret etti. Dinç, ziyarette Orduevi'nin bulunduğu arazinin belediyeye verilmesi için talepte bulunurken, Bakan Gönül, bunu değerlendireceklerini söyledi.

Ak Parti İl Teşkilatını da ziyaret eden Bakan Vecdi Gönül, daha sonra MKE Çankırı Silah Fabrikası'na geçti. Gönül, fabrikadaki incelemelerinden sonra Tuz Mağarası'nı gezdi. Gönül akşam saatlerinde Çankırı'dan ayrıldı.

(OK-Y)