Bakan Gönül, AK Parti İzmir İl Yönetimini Tebrik Etti

Bakan Gönül, AK Parti İzmir İl Yönetimini Tebrik Etti

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı Ziyaret Etti. AK Parti İl Başkanlığı'na Seçilen Ömür Kabak ve Yönetimi Tebrik Eden Bakan Gönül, Yeni Yönetimin Güzel Hizmetler Yapacağına İnandığını Söyledi.

Bakan Gönül, AK Parti İzmir İl Yönetimini Tebrik Etti

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığı'na seçilen Ömür Kabak ve yönetimi tebrik eden Bakan Gönül, yeni yönetimin güzel hizmetler yapacağına inandığını söyledi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde Türkiye'nin çağa ve milletin karakterine en uygun rejim olan demokrasiyi seçtiğini söyleyen Bakan Gönül, "Türkiye demokratik bir idareye kavuştuğunda, dünya üzerindeki birçok ülke istiklalini kazanmış değildi. Artık demokrasi, Türkiye'de köklü, vazgeçilmez bir rejim şeklidir. Demokrasinin en vazgeçilmez unsurları, siyasi partilerdir. Yani çoğulcu bir yönetim olmadan, demokrasinin varlığından söz edilemez. AK Parti de yönetime talip ve yönetimde olan siyasi partidir. En önemli tarafı, halkın teveccühüne sahip, iki genel seçimi ve iki yerel seçimi bihakkın kazanmış bir parti olmasıdır." dedi.

AK Parti'nin son olarak yapılan yerel seçimde de halktan yeni bir teyit aldığını kaydeden Bakan Gönül, "Zaten böyle olmasaydı şimdi emin olun, erken seçim laflarından geçilmezdi.'' dedi. Partilerde il teşkilatı yönetiminin fevkalade önemli olduğunu kaydeden Gönül, "Demokrasi, mahallinde başlar. İşte halkın teşkilatı da iller, ilçeler, siyasi partiler kanunumuzun öngördüğü teşkilatlardır'' diye konuştu. İzmir'in AK Parti için, Türkiye için, hatta dünya konjonktüründe önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Gönül, İzmir'de AK Parti'yi temsil edecek yeni yönetimi kutladı.

Bakan Gönül, bir basın mensubunun, soru sormak istemesi üzerine "Soru sormak serbest ama cevap vermemek de serbest'' karşılığını verdi. Basın mensubunun, bir gazete haberinde yer alan 'Belgeyi siviller hazırlamış' şeklindeki açıklamaları için Bakan Gönül, "Konu adliyeye intikal etmiştir. Adliyenin değerlendirmesi önemlidir. Bu bakımdan bir şey söylemek mümkün değildir." cevabını verdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak ise Gönül'ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gönül'ün İzmir milletvekili olduğunu hatırlatan Kabak, ''Bir İzmir milletvekili olarak, ailemizin bir büyüğü. Bize verdiği destekle İzmir'imize, milletimize hayırlı hizmetler yapacağız.'' şeklinde konuştu. (CİHAN)