Bakan Faruk Çelik, Türkiye'yi Bir Şantiyeye Çevirdiklerini Belirtti

Bakan Faruk Çelik, Türkiye'yi Bir Şantiyeye Çevirdiklerini Belirtti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Başkalarının Laf Ürettiği Bir Ortamda Kendilerinin Yaptıkları Çalışmalarla Türkiye'yi Bir Şantiyeye Çevirdiklerini Belirtti.

Bakan Faruk Çelik, Türkiye'yi Bir Şantiyeye Çevirdiklerini Belirtti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, başkalarının laf ürettiği bir ortamda kendilerinin yaptıkları çalışmalarla Türkiye'yi bir şantiyeye çevirdiklerini belirtti.

Bakan Faruk Çelik, bir dizi etkinliğe katılmak için geldiği Bursa'da Bursa İl Başkanlığının Nilüfer'de düzenlediği toplantının ardından Keles ilçesine geçti. Burada Keles Belediyesi ve TOKİ tarafından yaptırılan konutların kurdele törenine katılan Bakan Çelik, ardından bu yıl 43'üncüsü düzenlenen Keles Kocayayla Şenlikleri'ni katıldı.

Keles'i, kalkınmada öncelikli yöre ilan ederek gerekli yatırımları yaptıklarını belirten Bakan Faruk Çelik, Türkiye'de 80 yılda yalnızca 40 bin konut yapıldığını belirterek, "Biz, Keles de dahil olmak üzere 5 yılda 300 bin ev yaptık. İlçeye üniversite getirdik. Daha talepleriniz var biliyoruz. Şimdi yine bir söz veriyoruz. Çok istenen spor salonunu 1 yılda bitireceğiz. Türkiye'yi şantiye haline getirdik. Başkaları laf üretirken, biz iş yaptık'' şeklinde konuştu.

Daha sonra şenlik çerçevesinde düzenlenen gelin alayını karşılayan Bakan Faruk Çelik, damadın babasını canlandırarak, gelini attan indirdi. Şenlikte Bursa Valisi Şahabettin Harput ile birlikte geline altın takan Bakan Çelik, sahneye çıkarak kısa bir süre oynayanlara eşlik etti.

Kaynak: CHA