Bakan Eroğlu'ndan, Hakkari'deki 8 Şehitle İlgili Açıklama Açıklaması

Bakan Eroğlu'ndan, Hakkari'deki 8 Şehitle İlgili Açıklama Açıklaması

Bakan Eroğlu'ndan, Hakkari'deki 8 Şehitle İlgili Açıklama Açıklaması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Hakkari’de 8 şehidin olduğu çatışmayla ilgili olarak, “Şehitlerimize Allah’tan gani gani rahmet niyaz ediyorum.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Hakkari'de 8 şehidin olduğu çatışmayla ilgili olarak, "Şehitlerimize Allah'tan gani gani rahmet niyaz ediyorum. Bu coğrafyada ayakta kalmanın yegane yolu gördüğünüz gibi güçlü olmaktan geçiyor. Allah'a şükür hükümetimiz şuanda güçlü, devletimiz güçlü, ordumuz ve emniyet teşkilatımız güçlü" dedi.

Bakan Eroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Afyonkarahisar'da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile kent için '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' müjdeleri verdi. Toplantıya Bakan Eroğlu'nun yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Özkaldı, Ali Özkaya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven katıldı.

Müjdeleri açıklamadan önce Hakkari Şemdinli'de sabah saatlerinde meydana gelen 6 asker ile 2 güvenlik korucusunun şehit olduğu olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin her daim güçlü olduğunu belirten Bakan Eroğlu, "Şehitlerimize Allah'tan gani gani rahmet niyaz ediyorum, milletimizin başı sağolsun. Hakikaten bu coğrafyada ayakta kalmanın yegane yolu gördüğünüz gibi güçlü olmaktan geçiyor. Dolayısı ile Allah'a şükür hükümetimiz şuanda güçlü, devletimiz güçlü, ordumuz ve emniyet teşkilatımız güçlü. Her zamandan daha güçlüyüz. Ama tabi bu coğrafyayı ele geçirmek için bazı düşman ülkeler hatta dost görünüp de düşman olanlar çok büyük oyunlar peşinde, hile ve desiseler peşinde. Ama onların hile, desiseler varsa, hesapları varsa Cenab-ı Allah'ında bir hesabı var. Allah'ın izni ile onlar perişan olacak. Onların silahları onların kendisine dönecek. Yani biz yok etmek onların verdikleri terör örgütlerine, onların güya iyi terörist, kötü terörist diye tasnif ettikleri teröristler eninde sonunda onları da vuracaktır. Bu millet Allah'ın izni ve yardımı ile o teröristleri inlerinde vurmaya devam edecektir" diye konuştu.

"İyi ki kendi milli savunma sanayimiz var"

Türkiye'nin terörler mücadele konusunda milli savunma sanayine yaptığı yatırımları hatırlatan Bakan Eroğlu şunları söyledi:

"Allah'a şükür hükümetimizi özellikle Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız gerçekten bu yerli ve milli sanayiye çok önem verdi. Bugün onlar olmasaydı bakın bir bize paramızlar silah vermiyorlar, ama bir birtakım terör örgütlerine parasız ve tırlarla silah sevk ediyorlar. İşte düşünün dolayısı ile iyi ki kendi milli savunma sanayimiz var. Özellikle insansız uçağımızı, Atak helikopterimizi, Altay tankımızı muhteşem harp gemilerimizi denize indiriyoruz ve hakikaten bu konuda çok büyük mesafe kat edildi. İnşallah bu milletin karşısında hiçbir güç duramayacaktır yani Allah bu milletle beraberdir. İnşallah atalarımızın yazdığı destanları bu kahraman millet 15 Temmuz'da gösterdi ve bu kahramanlık destanı göstermeye devam edecektir. Bu bakımdan ben bu şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum."

Kent için verilen yatırım müjdeleri

Açıklamaların ardından Bakan Eroğlu ve berabarindeki protokol üyelerinin kent için verdiği yatırım müjdeleri ise şunlar oldu:

32 milyon TL'ye mal olacak Hocalar Güre barajı. 20 milyon TL'ye mal olacak Sinanpaşa Kırka Göleti. 6 milyon TL'ye mal olacak Emirdağ Güneysaray Köyü taşkın koruma tesisi. 2 milyon TL'ye mal olacak olan İscehisar Spor Salonu. 9 milyon TL'ye mal olacak olan 32 derslikli Dervişpaşa İlkokulu. - AFYONKARAHİSAR

Bakan Eroğlu'ndan, Hakkari'deki 8 Şehitle İlgili Açıklama Açıklaması
Bakan Eroğlu'ndan, Hakkari'deki 8 Şehitle İlgili Açıklama Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title