Bakan Eroğlu, Kocaeli'de Çevre Ödülü Törenine Katıldı

Bakan Eroğlu, Kocaeli'de Çevre Ödülü Törenine Katıldı

Kocaeli Sanayi Odası Tarafından Bu Yıl 14.'sü Düzenlenen Geleneksel Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun Katıldığı Törenle Sahiplerini Buldu.

Bakan Eroğlu, Kocaeli'de Çevre Ödülü Törenine Katıldı

Kocaeli Sanayi Odası tarafından bu yıl 14.'sü düzenlenen geleneksel Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun katıldığı törenle sahiplerini buldu.

İzmit Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'nde gerçekleşen törene Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sibel Gönül ve Eyüp Ayar, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Yılmaz Kanbak, Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Öztürk ve sanayiciler katıldı. Törende bir konuşma yapan Bakan Eroğlu, "Çevre sadece ceza yazmak ile korunmaz. Bizim görevimiz ceza yazmak değil çevreyi korumaktır. Bu konuda Kocaelili sanayicilerin önemli adımlar attığını görüyoruz. Canlıların yaşamadığı İzmit Körfezi'nde bu gün balık tutulmakta ve yüzülebilmekte. Bu siz sanayicilerin sayesinde olmakta. Çevre ve Orman Bakanlığı ile sanayi bir araya getirmeli birlikte düşünmeliyiz. Bu anlamda bakanlığımın kapısını siz sanayicilere ardına kadar açık. Çevre ödülü alan firmaları tekrar kutluyorum" dedi.

Bu yıl Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri'ni kazanan Autoliv Cankor Otomotiv Emniyet Sistemleri San ile Ford Otomotiv İnönü Fabrikası'na ödüllerini Bakan Eroğlu verdi.

(GA-NÇ-Y)

Kaynak: İHA