Bakan Ekren, Van'ın Tarihi ve Turistik Yerlerini Gezdi

Bakan Ekren, Van'ın Tarihi ve Turistik Yerlerini Gezdi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Van'daki İncelemelerinin Son Gününde Akdamar Adası'nı Ziyaret Etti. Bakan Ekren, Van Gölü İçerisinde Tekne ile Gezinti Yaparken, Çeşitli Açılışlara da Katıldı.

Bakan Ekren, Van'ın Tarihi ve Turistik Yerlerini Gezdi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Van'daki incelemelerinin son gününde Akdamar Adası'nı ziyaret etti. Bakan Ekren, Van gölü içerisinde tekne ile gezinti yaparken, çeşitli açılışlara da katıldı.

Van'da dün gerçekleştirilen "Ekonomik ve Sosyal Kalkınma" toplantısına katılmak üzere kente gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ekren, incelemelerinin son gününde tarihi ve turistik yerleri gezdi. Güne kahvaltı ile başlayan Ekren, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaları ziyaret etti. Buradan Doğu Anadolu Kalkınma Projesi kapsamında kurulan bir seraya giden Ekren, kendisine ikram edilen sebzelerden yedi. Burada konuşan Ekren, özel sektör ile kamu sektörünün kendi imkân ve kaynaklarının farkındalığını artırmalarının Türkiye ve bölgeye ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar da Türk tarımını Tarımsal Orta ve Büyük İşletme (TOBİ) kavramıyla tanıştırdıklarını söyledi. Türkiye'de tarımın en önemli sorunlarından bir tanesinin ölçek ekonomisi olduğunu belirten Çağlar, bunu büyük ölçeğe taşıyabilmek için ciddi destekler gerektiğini söyledi.

Daha sonra tarihi Van Kalesi'ni ziyaret eden Ekren, Van Gölü'nde tekne ile gezinti yaptıktan sonra Akdamar Adası'ndaki anıt müzeyi de ziyaret etti. Ekren, Anıt Müze ile ilgili görevlilerden bilgi alıp, adada kısa bir gezinti yaptı. Van, Muş, Bitlis ve Hakkari illerinin milletvekilleri, valileri, belediye başkanları, Ankara'dan gelen kurum ve kuruluşların müsteşar ve genel müdür seviyesindeki bürokratları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamlarının da katıldığı gezinin ardından DSİ'ye ait bir tesise gelen Ekren, yediği öğlen yemeğinin ardından uçakla Van'dan ayrıldı.